Zapaśnik Abhimanyu denerwuje czołowego Ukraińca w pierwszej rundzie mistrzostw świata

Wszyscy czterej indyjscy zapaśnicy pierwszego dnia Mistrzostw Świata UWW wygrali swoje mecze w rundzie otwarcia, a 70-kilogramowy zapaśnik Abhimanyu pokonał 16 września w Belgradzie numer 7 świata Ihora Nikiforuka z Ukrainy.

Abhimanyu, brązowy medalista mistrzostw świata do lat 23 w czerwcu i zajmujący 26. miejsce na świecie, pokonał Ukraińca 19-9, zapewniając jesienne zwycięstwo (VFA).

Sędzia przerwał mecz 2,41 minuty drugiej trzyminutowej sesji, po tym jak Abhimanyu również zdominował pierwszą trzyminutową sesję, obejmując prowadzenie 5-0.

W półfinale Hindus zmierzy się z Nikolaiem Gramizem z Mołdawii.

Akash Dahiya również rozpoczął od zwycięstwa nad mołdawskim pretendentem Leomidem Kolesnikiem, zdobywając przytłaczającą większość sędziów 10-5.

Zapaśnik zajmujący 21. miejsce na świecie zmierzy się z Jahongirmirzą Toropowem z Uzbekistanu, szóstym rozstawionym tutaj i złotym medalistą Mistrzostw Azji 2021.

W innych meczach rundy otwarcia 86-kilogramowy zapaśnik Sandeep Mann pokonał Dejana Mitrowa z Macedonii Północnej, wygrywając z przewagą techniczną (10-0), a w drugiej rundzie kwalifikacyjnej zmierzy się z Lin Zhuchen z Chin.

Ważący 125 kg indyjski zapaśnik Sumit również miał łatwy mecz z plasującym się na 30. miejscu na świecie Japończykiem Taiki Yamamoto z 29. Hindusem, gdzie wygrał 3:1, umawiając się na spotkanie przed ćwierćfinałem z Polak Robert Baran. Siódmy rozstawiony Baran jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy i ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku.

To jest wyróżniony artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 polecanych artykułów każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.