Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

YouTube usuwa ponad 9000 kanałów związanych z wojną na Ukrainie | youtube

YouTube usunął ponad 70 000 filmów i 9 000 kanałów związanych z wojną w Iraku Ukraina Za naruszenie wytycznych dotyczących treści, w tym usuwanie filmów, które określały inwazję jako „misję montażową”.

Platforma jest bardzo popularna w Rosji, gdzie, w przeciwieństwie do niektórych jej amerykańskich odpowiedników, nie została zamknięta, mimo że udostępnia treści pochodzące od postaci opozycji, takich jak Aleksiej Nawalny. youtube Był również w stanie działać w Rosji, pomimo rozprawiania się z prokremlowskimi treściami, które naruszały wytyczne, w tym politykę dotyczącą poważnych wydarzeń związanych z przemocą, która zabrania zaprzeczania lub bagatelizowania inwazji.

Od wybuchu konfliktu w lutym YouTube zawiesił kanały, w tym kanał prokremlowskiego dziennikarza Władimira Sołowjowa. Kanały powiązane z rosyjskimi ministerstwami obrony i spraw zagranicznych również zostały tymczasowo zawieszone w przesyłaniu filmów w ostatnich miesiącach, aby opisać wojnę jako „misję wyzwalającą”.

„Mamy politykę dotyczącą poważnych wydarzeń związanych z przemocą, a dotyczy to rzeczy takich jak zaprzeczanie poważnym aktom przemocy: wszystko, od Holokaustu po Sandy Hook. I oczywiście, co się dzieje” – powiedział Neil Mohan, dyrektor ds. produktu YouTube. Ukraina To wielkie gwałtowne wydarzenie. Dlatego zastosowaliśmy tę politykę do podjęcia bezprecedensowych działań”.

W wywiadzie dla Guardiana Mohan dodał, że na samej Ukrainie treści informacyjne YouTube dotyczące konfliktu mają ponad 40 milionów wyświetleń.

„Pierwszym i być może najważniejszym obowiązkiem jest upewnienie się, że ludzie, którzy szukają informacji o tym wydarzeniu, mogą uzyskać dokładne, wysokiej jakości i wiarygodne informacje na YouTube” – powiedział. „Konsumpcja zaufanych kanałów na naszej platformie znacznie wzrosła, oczywiście na Ukrainie, ale także w krajach otaczających Ukrainę, Polskę, a także w samej Rosji”.

YouTube nie podał informacji o tym, jakie treści i kanały zostały usunięte, ale Mohan powiedział, że wiele z nich reprezentuje relacje Kremla z inwazji. „Nie znam dokładnych liczb”, powiedział, „ale możesz sobie wyobrazić, że wiele z nich to konta pochodzące od rosyjskiego rządu lub rosyjskich aktorów działających w imieniu rosyjskiego rządu”.

READ  Najnowsza transmisja na żywo z Ukrainy i Rosji: Obawy, że trzech byłych brytyjskich żołnierzy zginęło w rosyjskim ataku w pobliżu polskiej granicy

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

YouTube ma około 90 milionów użytkowników w Rosji, chociaż reklamy nie są już dozwolone na platformie w tym kraju. Decyzja firmy macierzystej YouTube, Google, wywołała protesty Nawalnego, który powiedział, że dobrze ukierunkowane reklamy pomogły przeciwdziałać propagandzie Kremla.

„YouTube pozostaje największym serwisem do udostępniania wideo obsługiwanym i zarządzanym w samej Rosji” – powiedział Mohan. „YouTube to miejsce, w którym obywatele rosyjscy mogą uzyskać nieocenzurowane informacje o wojnie, w tym z wielu tych samych oficjalnych kanałów, do których wszyscy możemy uzyskać dostęp poza granicami kraju. Pozostajemy ważną platformą dla samych obywateli Rosji, ponieważ kryzys wciąż się rozwija”. .

W zeszłym tygodniu rosyjski minister rozwoju cyfrowego Maksut Shadaev powiedział, że kraj nie zablokuje YouTube, pomimo sporów dotyczących treści, które doprowadziły do ​​nałożenia na platformę grzywny w sądzie za nieusunięcie zakazanych filmów.

Shadev zauważył, że zablokowanie najpopularniejszej rosyjskiej platformy mediów społecznościowych wpłynęłoby na użytkowników. „Nie planujemy zamykać YouTube” – powiedział minister. „Przede wszystkim, kiedy coś ograniczamy, musimy jasno zrozumieć, że nasi użytkownicy nie ucierpią”.

YouTube nałożył również ogólnoświatowy zakaz kanałów powiązanych z rosyjskimi mediami państwowymi, w tym Russia Today i Sputnik. Facebook i Instagram są zakazane w Rosji Dostęp do Twittera został ograniczony w odpowiedzi na zakaz platform dla rosyjskich mediów państwowych.