Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Milionerzy dołączają do protestów w Davos, domagając się „opodatkowania nas teraz” |  Davos

Milionerzy dołączają do protestów w Davos, domagając się „opodatkowania nas teraz” | Davos

Grupa milionerów przyłączyła się do protestów przeciwko zgromadzeniu elit biznesowych i politycznych Światowego Forum Ekonomicznego w DavosSzwajcaria, prosząc rządy o „podatkowanie nas teraz”, aby zaradzić rosnącej przepaści między bogatymi i biednymi.

Potencjalni protestujący, którzy opisują siebie jako „Narodowi Milionerzy”Światowi przywódcy biorący udział w corocznej konferencji w niedzielę wezwali do natychmiastowego wprowadzenia nowych podatków dla bogatych, aby zaradzić „skandalowi związanemu z kosztami życia, który ma miejsce w wielu krajach na całym świecie”.

Organizacja charytatywna Oxfam powiedziała niedawno, że rosnące nierówności mogą w 2022 r. doprowadzić do skrajnego ubóstwa do 263 milionów ludzi, odzwierciedlając dziesięciolecia postępu.

Phil White, były doradca biznesowy i członek Patriotic Millionaires UK, powiedział: „Gdy świat załamuje się pod ciężarem kryzysu gospodarczego, miliarderzy i światowi liderzy spotykają się na tym prywatnym basenie, aby omówić punkty zwrotne w historii.

„To hańba, że ​​nasi przywódcy polityczni słuchają tych, którzy mają najwięcej, tak mało wiedzą o skutkach ekonomicznych tego kryzysu, a tak wielu z nich płaci notorycznie niskie podatki. Jedynym wiarygodnym wynikiem tej konferencji jest opodatkowanie bogatych i opodatkowuj nas teraz”. Opodatkowanie delegatów, którzy wezmą udział w Davos 2022”.

Przyjdź protestować tam, gdzie obecność jest teraz ujawniona Rekord 177 miliarderów w Wielkiej BrytaniiZ łączną fortuną w wysokości 653 miliardów funtów.

Jednocześnie oczekuje się, że w przyszłym roku ponad 250 000 gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii popadnie w skrajne ubóstwo z powodu rosnących rachunków za żywność i energię. Podniesie to całkowitą liczbę osób żyjących w skrajnym ubóstwie do około 1,2 miliona, chyba że rząd będzie pomagał najbiedniejszym rodzinom dotkniętym masowym wzrostem cen energii, Według Narodowego Instytutu Badań Ekonomicznych i Społecznych (NIESR).

Marilyn Engelhorn, kolejna „narodowa milionerka” biorąca udział w proteście, powiedziała, że ​​jedynym rozwiązaniem „rażącej nierówności” jest żądanie, by rządy „opodatkowały bogatych”.

READ  Greckie powodzie: Nowożeńcy zaginęli w Austrii po tym, jak zmieciono ich wakacyjny dom

„Jako ktoś, kto przez całe życie cieszył się bogactwem, wiem, jak wypaczona jest nasza gospodarka i nie mogę siedzieć i czekać, aż ktoś gdzieś coś zrobi” – powiedział Engelhorn, spadkobierca chemicznej firmy BASF. założycieli, którzy współtworzyli inicjatywę #taxmenow.Nie pozostało nam nic innego jak działać.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

„Nasze rządy nadal nie robią nic, aby uporać się z ogromnymi nierównościami, a zamiast tego zbierają się za zamkniętymi drzwiami w tym spektaklu prywatnego bogactwa. Doszliśmy do końca linii, kiedy kolejny ćwierć miliarda ludzi zostanie w tym roku zepchnięty w skrajne ubóstwo. nadszedł czas, aby przywrócić równowagę na świecie. Czas opodatkować bogatych”.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos – pierwszego od ponad dwóch lat, w związku z pandemią – osobistego spotkania – jest „Współpraca, przywracanie zaufania”.

Jaffer Shalchi, duński architekt i deweloper, powiedział: „Nie zdobywa się zaufania ludzi organizując imprezy takie jak Davos, gdzie bogaci i wpływowi świata spotykają się za warstwami bezpieczeństwa. Najważniejszą rzeczą, jaką mogą zrobić uczestnicy Davos, aby zdobyć ludzi zaufanie polega na uznaniu, że bogactwo i przywileje, które reprezentują i chronią go, są niezgodne ze światem, w którym każdy może prowadzić pełne i dostatnie życie”.