Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wzruszający moment, w którym właściciel psa ponownie spotyka się z zaginionym spanielem po tym, jak pilot drona za pomocą obrazu termowizyjnego znalazł ją utkniętą w ciemnych krzakach

Wzruszający moment, w którym właściciel psa ponownie spotyka się z zaginionym spanielem po tym, jak pilot drona za pomocą obrazu termowizyjnego znalazł ją utkniętą w ciemnych krzakach

Napisane przez Gwennę Reilly

17:26 16 lutego 2024 r., aktualizacja 18:08 16 lutego 2024 r.

  • 20-miesięczny cocker spaniel Izzy zaginął podczas spaceru w Perthshire
  • Zmartwiony właściciel znalazł ją w ciągu godziny dzięki Jimmy’emu Donaldsonowi
  • Pilot drona użył urządzenia termowizyjnego DJI Matrice 30T do śledzenia psa

TO wzruszający moment, w którym pilot drona ponownie połączył zrozpaczonego właściciela ze swoim zagubionym psem dzięki zaawansowanej technologii obrazowania termowizyjnego.

20-miesięczna Izzy zniknęła w krzakach podczas spaceru ze swoimi właścicielami w pobliżu ich domu w Doon w Perthshire.

To, co mogło być „igłą w stogu siana”, szukanie na ziemi w ciemności zajęło 52-letniemu Jimmy’emu Donaldsonowi zaledwie godzinę.

Pilot drona użył urządzenia termicznego DJI Matrice 30T do śledzenia ruchów psa z góry i wykorzystał jego światła jako wskazówkę, aby skierować właściciela do osieroconego zwierzaka.

Chociaż wiele osób może kojarzyć się z kosztownym sprzętem z wojskiem, zestaw ten jest częściej używany podczas misji ratowania zwierząt.

TO podnosi na duchu moment, w którym pilot drona ponownie połączył swojego zrozpaczonego właściciela z zaginionym psem dzięki zaawansowanej technologii obrazowania termowizyjnego
To, co mogło być „igłą w stogu siana”, przeszukiwanie ziemi w ciemności zajęło 52-letniemu Jamie Donaldsonowi (na zdjęciu) zaledwie godzinę, korzystając ze swojego urządzenia termowizyjnego DJI Matrice 30T.

Donaldson z Auchterard w rejonie Perth i Kinross w Szkocji początkowo kupił swojego drona, aby wspierać swoje hobby, ale teraz używa go regularnie do poszukiwania zagubionych zwierząt.

Menedżer IT pracujący w firmie komputerowej powiedział: „Zacząłem latać dronami w ramach hobby, moja praca nie jest związana z dronami i od tego ewoluowała”. Prawdopodobnie spędzam teraz więcej czasu na lataniu w poszukiwaniu zagubionych zwierząt niż w ramach hobby.

Przeczytaj więcej: Zaginięcie psa spowodowało masowe poszukiwania, w których wzięło udział ponad 100 osób Drony i kamery termowizyjne „błąkają się” po domu po tym, jak właściciele schowali kolekcję ubrań, zabawek i torbę Hoovera

„To naprawdę świetne narzędzie do poszukiwania zagubionych zwierząt. Poszukiwanie na otwartej przestrzeni może być trudne, a niektóre psy naprawdę potrafią wtopić się w krzaki, więc obrazowanie termowizyjne jest niesamowite.

READ  Trzy sposoby, w jakie Cop15 może pomóc uratować milion gatunków przed wyginięciem | Policjant 15

„Z odległości 150 metrów widzę królika oddalonego o 450 metrów, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu” – dodał.

„Mieszkam też w Szkocji, pogoda może być wątpliwa, mam drona na każdą pogodę, który jest mocniejszy i mogę latać przy silnym wietrze, deszczu, a nawet śniegu”.

Po zamieszczeniu postu z apelem na lokalnej grupie na Facebooku, w którym zwrócono uwagę okolicznych mieszkańców na zniknięcie Izzy, Donaldson natychmiast wyruszył na pomoc w odnalezieniu psa.

Właściciele spaniela wpadli w panikę, gdy zapadł zmrok i wezwali dodatkową pomoc.

Bez obrazowania termowizyjnego prawdopodobnie szukaliby go całą noc przy ograniczonych zasobach, a być może w ogóle go nie znaleźli.

Właściciele cocker spaniela wpadli w panikę, gdy nad lasami w Perthshire zapadła ciemność, i poprosili o dodatkową pomoc, publikując post na Facebooku.
Chociaż wiele osób może kojarzyć się z drogim sprzętem z wojskiem, zestaw ten jest częściej używany w misjach ratowania zwierząt

Donaldson metodycznie przeskanował obszar poszukiwań o powierzchni 200 akrów za pomocą swojego drona działającego na każdą pogodę, sprawdzając, czy nie natrafił na żaden sygnał termiczny.

Czytaj więcej: Przerażony właściciel psa odkrywa „obrzydliwą” notatkę pozostawioną przez sąsiada: „rażące groźby”

Pies chwycił jej smycz na gałęziach w krzakach i zbyt bał się zareagować, gdy właściciele ją zawołali.

Donaldson kontynuował: „W przypadku Izzy zadzwoniłem późnym popołudniem. Właściciele wyprowadzali ją znajomą trasą, którą regularnie chodzili.

Uciekła w krzaki jak psy, ale potem już nie wróciła. Jeszcze kilka razy okrążyli ulicę, mając nadzieję, że wyjdzie. Próbowali do niej dzwonić i trąbić, ale nie reagowała, więc umieścili post na Facebooku.

Pilot drona wystartował i zaczął przeszukiwać okolicę „od najdalszego punktu”, kierując się z powrotem w stronę miejsca, gdzie zniknął pies – i znalazł Izzy zaledwie godzinę później.

„Właściwie była niedaleko miejsca, w którym zniknęła, ale jej pasek utknął w krzakach” – powiedział Donaldson.

„Kiedy ją rozpoznałem, zaznaczyłem ją, aby właściciel mógł podążać za nią do Izzy”. Najwyraźniej była szczęśliwa, że ​​ich zobaczyła. To wspaniałe uczucie, gdy można ponownie połączyć psa z jego właścicielem.

READ  Austria kończy restrykcje związane z blokadą Covid dla osób zaszczepionych | Austria

Dodał: „Mam wiele wspaniałych historii i szczęśliwych zakończeń, ale nawet jeśli nie znajdę psa bezpośrednio, dron może się przydać, aby wykluczyć obszary, których ekipa naziemna nie musi przeszukiwać”.

Donaldson metodycznie przeskanował obszar poszukiwań o powierzchni 200 akrów za pomocą swojego drona działającego na każdą pogodę, sprawdzając, czy nie natrafił na żaden sygnał termiczny.
Pilot drona użył urządzenia termicznego DJI Matrice 30T do śledzenia ruchów psa z góry i wykorzystał jego światło jako wskazówkę, aby skierować właściciela do osieroconego zwierzaka.

Donaldson jest wolontariuszem w grupie Drone SAR for Lost Dogs UK na Facebooku, która liczy obecnie 90 000 członków.

Grupa, utworzona przez Grahama Burtona ponad sześć lat temu, składa się obecnie z ponad 3500 ochotniczych pilotów dronów i ponad 3000 ochotniczych badaczy naziemnych z całej Wielkiej Brytanii.

Grupa pomogła zjednoczyć tysiące psów z ich właścicielami i otrzymała nagrodę Międzynarodowego Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt w 2022 roku.

Dzieje się tak po tym, jak inny pies, który uciekł z domu, został znaleziony 12 dni później w pobliskim lesie, po tym jak rodzina użyła drona termowizyjnego, aby go zlokalizować.

Ulisses zaginął 20 grudnia podczas spaceru po Houghton Conquest w Bedfordshire, a jego właściciel Sam Boyle nigdy nie stracił nadziei, że go odnajdzie.

W programie Good Morning Britain wyjaśniła, że ​​widziała na Facebooku drona termowizyjnego używanego, co podsunęło jej pomysł skontaktowania się z organizacją charytatywną Drone to Home z siedzibą w Nottinghamshire w celu uzyskania pomocy w poszukiwaniach.