Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyżsi posłowie Partii Konserwatywnej i Pracy powiedzieli:

Wyżsi prawnicy konserwatywni i Partii Pracy powiedzieli, że Wielka Brytania musi pozbyć się biurokracji i ograniczeń wizowych, aby zapewnić schronienie Ukraińcom uciekającym ze swojego kraju, którzy są atakowani przez Rosję.

Jak Kreml Tocząc wojnę z sąsiadem w Europie WschodniejKonserwatywny poseł Julian Smith powiedział, że ministrowie powinni „witać” przesiedlonych i „ułatwiać bycie tutaj tak bardzo, jak to możliwe”.

Tymczasem Yvette Cooper, minister spraw wewnętrznych cieni, powiedziała, że ​​stosowanie zwykłych ograniczeń wizowych wobec Ukraińców uciekających przed wojną jest „nieetyczne”.

Priti Patel nazwała swoje komentarze „przerażającą dezinformacją” i powiedziała, że ​​„fakty” były zawarte w wytycznych rządowych, którymi się podzieliła. Dokument ten stwierdza, że ​​członkowie rodzin Brytyjczyków mieszkających na Ukrainie są zwolnieni z opłat za wnioski wizowe, a Ukraińcy w Wielkiej Brytanii otrzymują tymczasowe przywileje po wygaśnięciu wizy.

Według najnowszych szacunków z Agencja ONZ ds. Uchodźców, prawie 116 000 uciekło Ich domy – głównie w Polsce, na Węgrzech, w Mołdawii, Słowacji i Rumunii – od czasu wypowiedzenia wojny Władimira Putina.

Wcześniej w tym tygodniu niezależny Zostało to zgłoszone Obecnie nie ma bezpiecznego i legalnego sposobu bezpośredniego podróżowania Ukraińców Z kraju do Wielkiej Brytanii w celu ubiegania się o azyl, chyba że mają bliskich brytyjskich krewnych.

Rzecznik nr 10 powiedział w piątek, że oddziały zostały rozmieszczone w celu pomocy w pomocy humanitarnej w Polsce i że „współpracują niezwykle blisko z sąsiadami Ukrainy”, aby pomóc uciekinierom.

Ale żadna inna procedura nie zostanie zastosowana, gdy zostaniesz zapytany o bezpieczne i legalne sposoby dla osób, które chcą ubiegać się o azyl w Wielkiej Brytanii.

Smith podkreślił w sobotę w mediach społecznościowych: „To naprawdę ważne, aby Wielka Brytania natychmiast zobowiązała się do otwartego, przyjaznego i ciepłego zobowiązania do zapewnienia bezpiecznej przystani dla tych, którzy chcą opuścić Ukrainę.

„Pozbądźmy się zwykłej biurokracji i powiedzmy, że są mile widziani, a my ułatwimy bycie tutaj, jak to tylko możliwe”.

READ  UE grozi umieszczeniem na czarnej liście linii lotniczych powiązanych z przepływami granicznymi | Unia Europejska

Yvette Cooper z Partii Pracy również napisała w sobotę na Twitterze: „Ukraina jest pod ostrzałem. Ludzie uciekają przed wojną. Jednak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nadal stosuje normalne ograniczenia wizowe, w tym pensje, język i krewnych”.

Powiedziała, że ​​to nie jest „solidarność” z Ukrainą, ale „niemoralne” i wezwała rząd „do pilnego zapewnienia prostej drogi schronienia do Wielkiej Brytanii dla Ukraińców, którzy potrzebują naszej pomocy”.

Rząd powiedział niezależny W zeszłym tygodniu zniósł wymóg znajomości języka dla pozostających na utrzymaniu obywateli brytyjskich.

Przemawiając podczas wizyty w Birmingham, przywódca Partii Pracy Sir Keir Starmer powiedział, że Wielka Brytania powinna być przygotowana na przyjęcie ukraińskich uchodźców, mówiąc, że rząd „błędnie” kontynuował egzekwowanie obowiązujących przepisów wizowych.

Musimy pomóc Ukraińcom szukającym bezpieczeństwa. To jest to, co zawsze robiliśmy jako kraj w takiej chwili” – powiedział w kompilacji dla nadawców.

Rząd źle to zrozumiał. Stosują te same zasady, które stosowali wcześniej”.

Wezwał do „podejścia humanitarnego” z „sanktuarium dla tych, którzy uciekają przed rosyjską agresją, uciekają przed inwazją, uciekają o swoje życie”.

Dzieje się tak po sondażu YouGov – w następstwie rosyjskiej inwazji – znaleziono prawie dwie trzecie Brytyjczycy poprą wprowadzenie programu przesiedleń Dla uciekających z Ukrainy.

Cooper powiedziała, że ​​wojna miała „naprawdę tragiczne konsekwencje”, dodając: „Wielka Brytania ma obowiązek współpracować z naszymi sojusznikami, aby zapewnić pomoc humanitarną i wsparcie osobom uciekającym z tej przerażającej sytuacji”.

Mężczyzna przechodzi obok budynku uszkodzonego w wyniku ataku rakietowego w Kijowie

(AFP)

„Musimy również współpracować z UNHCR, aby zapewnić, że istnieją plany awaryjne dotyczące dalszego wsparcia i planów bezpiecznego schronienia, które będą wymagane, oraz że jesteśmy gotowi do odegrania naszej roli w dalszych międzynarodowych działaniach wspierających uchodźców”.

Zdjęcia Downing Street i innych budynków rządowych noszących ukraińskie flagi w mediach społecznościowych również wywołały apele o złagodzenie ograniczeń w poruszaniu się.

„Nie machaj flagami, tylko wtedy naprawdę staniesz przed Ukrainą lub kimkolwiek innym uciekającym przed przerażającym konfliktem” – powiedział Sabre Zazai, dyrektor naczelny Scottish Refugee Council.

W aktualizacji opublikowanej na Twitterze w sobotę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że rząd Wielkiej Brytanii „ma rozbudowaną sieć ośrodków składania wniosków wizowych” w krajach sąsiadujących z Ukrainą.

„Ukraińcy w tych krajach mogą uzyskać dostęp do tych usług i ubiegać się o wizę w ramach obecnych szlaków imigracyjnych” – powiedzieli.

Ministerstwo dodało: „Planowaliśmy wpływ rosyjskiej inwazji na centra składania wniosków wizowych i podjęto szybkie działania w celu zapewnienia planów awaryjnych.

„Więcej pracowników zostało zepchniętych do ośrodków składania wniosków wizowych [UK] Obywatele mieszkający w [Ukraine] O wizę do Wielkiej Brytanii można ubiegać się za pośrednictwem nowej tymczasowej strony internetowej Lwowa lub za pośrednictwem centrum składania wniosków wizowych sąsiednich krajów, w tym Polski, Mołdawii, Rumunii i Węgier. „