Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Rosji na Ukrainie: Kijów przygotował się na zbliżające się siły Putina, takie jak Zachód, aby zakazać rosyjskim bankom dostępu do systemu Swift

Wiadomości z Rosji na Ukrainie: Kijów przygotował się na zbliżające się siły Putina, takie jak Zachód, aby zakazać rosyjskim bankom dostępu do systemu Swift

„Damy ci broń”: Zełenski mówi ludziom, aby bronili Ukrainy

Stolica Ukrainy, Kijów, przygotowuje się do nocnego ataku, ponieważ kraj nadal opiera się rosyjskiej inwazji.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że siły zbrojne Ukrainy „wykoleiły” plany Władimira Putina dotyczące przejęcia miasta.

Ciężkie walki w Kijowie spowodowały, że budynek mieszkalny w stolicy został trafiony rakietą, a ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że wśród 198 osób zabitych od rozpoczęcia inwazji było troje dzieci.

Unia Europejska i Stany Zjednoczone ogłosiły w sobotę wieczorem, że zabronią wybranym rosyjskim bankom dostępu do międzynarodowego systemu płatności Swift.

Grupa zobowiązała się również do nałożenia restrykcji na Rosyjski Bank Centralny.

Dodatkowe środki pojawiły się, gdy siły rosyjskie wkroczyły w sobotę do trzech ukraińskich miast. Kijów na północy, Charków na północnym wschodzie i Chersoń na południu.

Strona internetowa Kremla ponownie spadła w sobotę, a rzecznik powiedział, że strona była celem cyberataków.

1645936930

Atak naftowy w Ługańsku, mówią rosyjscy rebelianci

Terminal naftowy został wysadzony w powietrze przez ukraińską rakietę w mieście Rovinki, na południowy wschód od Ługańska, regionu, który w zeszłym tygodniu ogłosił niepodległość przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Ługańska Republika Ludowa (LPR) potwierdziła eksplozję w zakładzie naftowym w Rowinkach i stwierdziła, że ​​eksplozję spowodował atak rakietowy z Ukrainy.

Miejskie Ray27 lutego 2022 04:42

1645936288

Google zakazuje monetyzacji rosyjskich mediów w swoich usługach

ŁAMANIE: Google twierdzi, że tymczasowo wstrzymuje zarabianie na finansowanych przez państwo rosyjskich mediach w swoich usługach i uniemożliwia im wyświetlanie reklam

Miejskie Ray27 lutego 2022 04:31

1645935503

Ukraińcy poprosili o zasłonięcie okien po magazynie, a gazociąg został spalony

Wkrótce po tym, jak biuro prezydenta Zełenskiego potwierdziło atak na gazociąg w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, rząd poprosił ludzi o zakrycie okien mokrą szmatką lub gazą, aby zapobiec przedostawaniu się dymu do ich domów.

Tysiące kobiet, dzieci i mężczyzn zostało zabranych do podziemia w bezpieczne miejsce, ponieważ administracja narzuciła 39-godzinną godzinę policyjną, aby zatrzymać ludzi w domu.

Toksyczne opary i płomienie wypełniają ukraińskie powietrze przed świtem po podpaleniu bazy naftowej Wasilkiewicza w pobliżu lotniska Giuliani, około 40 mil na południe od stolicy.

Ponad 150 000 Ukraińców uciekło ze swojej ojczyzny do Polski, Mołdawii i innych bezpieczniejszych krajów sąsiednich, aby uniknąć inwazji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Miejskie Ray27 lutego 2022 04:18

1645934043

Przemówienie inauguracyjne prezydenta Zełenskiego w 2019 roku podbija serca pośród wojny

Pokaz odwagi prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w terenie uczynił z niego bohaterską postać w Europie, a wielu chwalono za jego nieustające wysiłki na rzecz uratowania kraju przed rosyjskim atakiem podczas walk.

Jego przemówienie inauguracyjne po objęciu urzędu w 2019 roku powróciło i znalazło wielu nowych fanów.

„Od dzisiaj każdy z nas bierze odpowiedzialność za Ukrainę, którą zostawimy naszym dzieciom” – powiedział wtedy Zełenski, gdy wielu obserwowało jego przemówienie w Izbie Reprezentantów.

Miejskie Ray27 lutego 2022 03:54

1645932760

Swift przygotowuje się do nałożenia ograniczeń na rosyjskie banki

Międzynarodowy system płatności SWIFT przygotowuje się do wprowadzenia nowych środków w krajach zachodnich w celu ukarania niektórych rosyjskich banków w ciągu najbliższych kilku dni.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu system płatności powiedział: „Komunikujemy się z władzami europejskimi, aby zrozumieć szczegóły podmiotów, które będą podlegać nowym środkom, gdy przygotowujemy się do przestrzegania instrukcji prawnych”.

1645931964

Sześciolatek zabity, dwóch nastolatków rannych w Kijowie

Lokalny szpital potwierdził dziś śmierć sześcioletniego chłopca w starciach w Kijowie, ponieważ coraz więcej rannych ukraińskich cywilów nadal napływało, donosi CNN.

Wśród rannych było dwóch nastolatków i trzech dorosłych, powiedział Serhiy Chernysuk, lekarz z kijowskiego szpitala Uchmedet.

Miejskie Ray27 lutego 2022 03:19

1645931509

Siły rosyjskie wysadziły gazociąg w Charkowie

Ukraińska Państwowa Służba ds. Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji poinformowała, że ​​siły rosyjskie wysadziły gazociąg w północno-wschodnim Charkowie.

Wstępne obrazy pokazały potężną eksplozję w kształcie grzyba po ataku.

Nie potwierdzono, w jaki sposób wybuch rurociągu może wpłynąć na wysyłkę ukraińskiego gazu poza miasto i kraj.

Czwarty dzień atakowany przez Rosję, Ukraina nadal wysyła rosyjski gaz do Europy jako kluczowe ogniwo.

Miejskie Ray27 lutego 2022 03:11

1645930243

Bombardowanie w pobliżu składowiska odpadów radioaktywnych w Kijowie

W sobotę wieczorem rozeszła się informacja, że ​​rosyjska rakieta trafiła na składowisko odpadów radioaktywnych w Kijowie.

Reporter Oliver Carroll doniósł: „Oszałamiające twierdzenie, że rosyjska rakieta ma składowisko odpadów radioaktywnych w Kijowie; 'nie ma niebezpieczeństwa’ dla obywateli. W tej chwili nie ma możliwości zweryfikowania tego – jesteśmy w bunkrze – i może być elementem wojny informacyjnej, ale agencja State corn przedstawia oficjalne raporty”.

Wyjaśnienie nadeszło później z Ukraińskiego Państwowego Pogotowia Ratunkowego, które stwierdziło, że zbombardowanie składowiska odpadów radioaktywnych w Kijowie nie zmniejszyło presji na przechowywanie materiałów radioaktywnych.

Uszkodzenie było na ogrodzeniu, a sam budynek i czołgi pozostały.

Oliver O’Connell27 lut 2022 02:50

1645929343

Materiał CNN pokazuje więcej rosyjskich czołgów zbliżających się do Charkowa

Materiał filmowy CNN nagrany na antenie pokazuje więcej rosyjskich czołgów zbliżających się do linii frontu w pobliżu Charkowa na Ukrainie.

1645928443

Więcej strzałów z pożaru w Wasilkowie

Więcej materiałów filmowych pokazuje pożar płonący w Wasilkowie po ataku na skład ropy.

Oliver O’Connell27 lutego 2022 02:20