entertainment

Wpływ na reżim Łukaszenki w związku z operacjami na granicy

Mieszkaniec Zapraszamy i zachęcamy Rosję do bezpośredniego wykorzystania swoich wpływów na reżim ŁukaszenkiAby powstrzymać okrutne wykorzystywanie ludzi. Nie ma wątpliwości, że oni (Rosja) mają możliwość wpływania na Białoruś

– powiedział Psaki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Prelegent stwierdził, że Waszyngton jest w bliskim kontakcie z przedstawicielami Unii Europejskiej i innymi sojusznikami, Pociągnąć białoruski reżim do odpowiedzialności za swoje działania.

„Idzie do tego też Przygotowanie nowych kar w ścisłej współpracy z nimiDodała przy tym, że zaprzeczyła, jakoby prezydent Biden miał lub planował rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem, tak jak zrobiła to m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Mówiąc o wirtualnym szczycie prezydenta Bidena i jego chińskiego odpowiednika Xi Jinpinga, Psaki nie zaprzeczył ani nie potwierdził, czy przywódca USA zamierza zbojkotować Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Psaki zapowiedział, że rozmowa, która odbędzie się od poniedziałku wieczorem do wtorku czasu polskiego, będzie szczera i będzie dotyczyła odpowiedzialnej rywalizacji między wielkimi mocarstwami. Dodała, że ​​rozmowa może potrwać kilka godzin.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

READ  Musisz jak najszybciej zagrać w najdziwniejszą starą grę sportową na Nintendo Switch

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment