Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Właściciel Poundland Pepco potwierdza plany debiutu na polskim rynku akcji

Grupa Pepco zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
// Pepco, właściciel Poundland, przygotowuje się do wejścia na giełdę w Polsce
// Grupa stwierdziła, że ​​pierwsza oferta publiczna będzie „ważnym kamieniem milowym” w jej dążeniu do ekspansji europejskiej
// Detalista prowadzi obecnie ponad 3200 sklepów w 16 krajach

Pepco Group, spółka matka Poundland, potwierdziła swoje plany wejścia na giełdę w Polsce po miesiącach spekulacji.

Pepco, które jest również właścicielem sieci dyskontów w swojej nazwie, a także Dealz Group, powiedział, że pierwsza oferta publiczna będzie „znaczącym kamieniem milowym” w jego dążeniu do dalszej ekspansji w Europie.

Pepco Group prowadzi sprzedaż w ponad 450 sklepach w Poundland w Wielkiej Brytanii, ma ponad 3200 sklepów w 16 krajach i planuje ekspansję na resztę Europy.


Czytaj więcej:


W samej Polsce jest ponad 1000 sklepów Pepco, razem z Dealz.

Uważa się, że firma wybrała Warszawę, ponieważ ma większą obecność w Europie Wschodniej.

Grupie Pepco przewodniczy były dyrektor generalny Asdy Andy Bond i zatrudnia ponad 30 000 osób.

„Dzisiejsze ogłoszenie naszego zamiaru wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie to ważny kamień milowy dla grupy” – powiedział Bond.

„Mamy mocną pozycję, aby osiągnąć znaczący, długoterminowy wzrost, biorąc pod uwagę naszą wiodącą na rynku ofertę dla klientów w najbardziej atrakcyjnym sektorze handlu detalicznego oraz skalę możliwości, które stoją przed nami, gdy rozwijamy się w Europie i inwestujemy we wzmocnienie infrastruktury biznesowej w ostatnie lata.

„Mamy udokumentowane doświadczenie w zapewnianiu stałej, wiodącej na rynku sprzedaży i wzrostu zysków w ciągu ostatnich trzech lat, a także stanowi podstawę nieustannego skupiania się na tym, jak zapewnić naszym klientom najniższe ceny na potrzeby regularnych zakupów w zakresie odzieży i sprzętu gospodarstwa domowego – Sprzedaż towarów ogólnych i szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG)) Jeden tydzień w tygodniu.

„ Nasza działalność jest silniejsza niż rok temu, w tym zwiększone możliwości w naszym niestandardowym procesie zaopatrzenia, Pepco Group Sourcing (PGS), znacznie ulepszony profil kapitału obrotowego uzgodniony z naszymi głównymi dostawcami oraz ciągła koncentracja na ciągłym zwiększaniu naszych zdolności w zakresie ESG. w całej grupie ”.

READ  Nowa praca: wiara w proces z Dominikiem Newcome

Pepco Group początkowo planowała wprowadzić go na giełdę w zeszłym roku, a analitycy spodziewali się, że w tym czasie będzie notowany na londyńskiej giełdzie.

Na początku tego roku Steinhoff, południowoafrykański konglomerat detaliczny będący właścicielem Pepco Group, powiedział, że ponownie analizuje możliwość wprowadzenia na rynek.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do DARMOWEGO biuletynu e-mailowego Daily Gazette Gazette