Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

William Shatner ze Star Trek Vima leci w kosmos na pokładzie Blue Original Rocket Jeffa Bezosa: Report

Mówi się, że 90-letni William Shatner będzie najstarszą osobą, która poleciała w kosmos na rakiecie Jeff Bezos Blue Origin. Shatner, który wcielił się w kapitana Jamesa T. Kirka w popularnym serialu Star Trek, ma być częścią drugiej załogi, która ma polecieć w kosmos kapsułą New Shepard w lipcu. Bezos i jego zespół odbyli inauguracyjny lot kosmiczny z Blue Origin i spędzili kilka minut w stanie nieważkości. Założyciel Amazona ściga się z innymi prywatnymi graczami, takimi jak Virgin Galactic Richarda Bransona, o wejście na rozwijający się rynek turystyki kosmicznej, potencjalnie wart co najmniej 3 miliardy dolarów (około 2,2 crore rupii) do 2030 roku.

Według raportu autorstwa TMZShatner wystartuje w 15-minutowym locie, który ma wystartować w październiku, a cała misja zostanie sfilmowana na potrzeby filmu dokumentalnego. Wcześniej wyraził chęć odbycia lotu kosmicznego. W zeszłym roku aktor udostępnił mu zdjęcie w skafandrze kosmicznym i zamieścił je na Twitterze w NASA, zastanawiając się, czy mógłby dołączyć do załogi SpaceX na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Shatner czy Blue Origin jeszcze oficjalnie nie potwierdziły tej wiadomości. Raport TMZ nie zawierał żadnych innych szczegółów.

Kiedy Bezos i jego zespół udali się na krótko w kosmos w lipcu tego roku, ostatnie miejsce cywilne w tym locie zostało sprzedane na aukcji za 28 milionów dolarów (około 205 crore rupii). Bezos i jego trzyosobowa załoga podróżowali poza Linię Kermana, uważaną za granicę kosmosu, na wysokości 100 kilometrów nad Ziemią. Kiedy weszli w stan zerowej grawitacji, członkowie zespołu unosili się w środku kapsuły z podziwem, jak wynika z filmu udostępnionego przez miliardera.

Jednak Bezos musiał również spotkać się z reakcją, ponieważ niektórzy klienci Amazon zaczęli anulować swoje członkostwo w Prime, mówiąc, że byli tam przeciwko finansowaniu prywatnych lotów kosmicznych miliardera.

READ  Burza słoneczna: NASA ostrzega przed „wielkim” rozbłyskiem uderzającym w Ziemię: „Bezpośrednie trafienie w Halloween” | nauka | Aktualności

W tym tygodniu w podcaście Orbital Gadgets 360 omawiamy Surface Pro 8, Go 3, Duo 2 i Laptop Studio — ponieważ Microsoft wyznacza wizję urządzeń z systemem Windows 11. Orbital jest dostępny pod adresem spotifyI JanaI JioSaavnI podcast googleI Podcast AppleI amazonka muzyka Gdziekolwiek otrzymasz swój podcast.