Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania nakłada sankcje na firmę stalową Evraz

Francuska minister środowiska powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​27 krajów Unii Europejskiej szybko zgodzi się na proponowany zakaz importu ropy z Rosji. Przemawiając w czwartek do FranceInfo, minister Barbara Bombelli powiedziała, że ​​zakaz można uzgodnić w ciągu kilku dni.

Powiedziała: „Jestem pewna”. „To normalne, że będą dyskusje, ponieważ niektóre kraje zależą bardziej niż inne od rosyjskiej ropy, więc musimy spróbować znaleźć rozwiązania, aby mogły przyłączyć się do tych sankcji”.


„Myślę, że dotrzemy tam może pod koniec tygodnia, a przynajmniej tak szybko, jak to możliwe” – dodała.

Urzędniczka UE, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, zasugerowała w środę, aby państwa członkowskie UE wycofywały import rosyjskiej ropy naftowej w ciągu sześciu miesięcy, a produkty rafinowane do końca roku. Propozycje muszą zostać zatwierdzone jednogłośnie, aby stały się skuteczne. Von der Leyen powiedziała, że ​​uzyskanie zgody wszystkich 27 państw członkowskich – z których niektóre są pozbawione dostępu do morza i silnie uzależnione od dostaw energii od Rosji – do wyrażenia zgody na sankcje naftowe „nie będzie łatwe”.

Bombeli powiedział, że zakaz będzie „dla wszystkich” w bloku i że „pokaże Rosji, że od końca tego roku Europa obejdzie się całkowicie bez ropy”.

Źródło: AP

Źródło: Associated Press

READ  India Visa jest już dostępna online dla obywateli Polski, Rosji, Singapuru, Holandii i Portugalii