Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Kamali Harris na żywo: Wiceprezydent spotyka Trudeau, uchodźców w Polsce, gdy Biały Dom mówi, że rosyjska gospodarka „rozpadła się”

Kamala Harris wzywa do międzynarodowego śledztwa w sprawie zbrodni wojennych w rosyjskich atakach na Ukrainę

Wiceprezydent Kamala Harris odwiedza Polskę i Rumunię w ramach reakcji USA na atak Rosji na Ukrainę oraz w ramach widocznej roli pani Harris w polityce zagranicznej administracji Bidena.

Pani Harris została międzynarodową wysłanniczką prezydenta Joe Bidena po tym, jak niedawno spotkała się z kilkoma głowami państw i uczestniczyła w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

W czwartek spotkała się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i na konferencji prasowej po spotkaniu wezwała do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie zbrodni wojennych zbombardowania ludności cywilnej przez Rosję na Ukrainie.

Pani Harris ujawniła większe wsparcie finansowe dla ukraińskich uchodźców i spotkała się z grupą, ale uniknęła pytania o cywilów uciekających z konfliktu przybywających do Ameryki.

Spotkała się również z przebywającym z wizytą w Warszawie premierem Kanady Justinem Trudeau.

Tymczasem prezydent Biden w Waszyngtonie próbuje zrównoważyć sytuację międzynarodową z presją na froncie wewnętrznym. Ceny gazu są rekordowo wysokie, a inflacja wzrosła w ciągu ostatniego roku o 7,9 proc. – największy wzrost od 1982 r.

W odpowiedzi na pytania o reakcję na inwazję na Ukrainę sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki odniosła się do historycznie surowych sankcji, oświadczając: „W zasadzie zmiażdżyliśmy rosyjską gospodarkę”.

Prezydent spotkał się także z prezydentem Kolumbii Ivanem Duque, opisując go jako głównego sojusznika Stanów Zjednoczonych spoza NATO.

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

1646947521

Więcej reakcji GOP na komentarze Cawthorne’a

W odpowiedzi na określenie Wołodymyra Zełenskiego jako „bandytę” przez członka ich partii, senator Lindsey Graham powiedział, że Madison Cawthorne odpadła „w największym możliwym sensie z naszej strony”, dodając, że „istnieją odstający lewicowcy”.

Oliver O’Connell10 marca 2022 21:25

1646946551

USA twierdzą, że testy rakiet w Korei Północnej były gotowe do testów „pełnego zasięgu”

Według amerykańskich urzędników, dwa północnokoreańskie testy rakiet balistycznych średniego zasięgu w ciągu ostatnich dwóch tygodni były prawdopodobnie testami nowego systemu rakietowego i zostały przeprowadzone w ramach przygotowań do testów ICBM na dużą skalę, który mógłby zamaskować się jako wystrzelony w przestrzeń kosmiczną. Powiedział.

Wysoki rangą urzędnik administracji, który poinformował dziennikarzy o ustaleniach rządu, opisał ostatnie testy jako „poważną eskalację” Korei Północnej, „rażące naruszenie” wielu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywających ten zbójecki kraj do rezygnacji z broni jądrowej programu i zawiesić jego rakiety balistyczne. opracowywanie, testowanie i ponowne przystąpienie do Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

„Te starty … niepotrzebnie wywołują napięcia i grożą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa w regionie. Wzywamy wszystkie kraje do potępienia tych naruszeń” – powiedział urzędnik.

Raport niezależny Szczegóły z Andrew Feinbergiem w Waszyngtonie.

Oliver O’Connell10 marca 2022 21:09

1646946021

W amerykańskim spisie powszechnym w 2020 r. pominięto 18,8 mln osób

Spis ludności USA kontynuował trend osłabiania populacji czarnej, latynoskiej i rdzennych Amerykanów w badaniu z 2020 r., Co raz na dekadę przewyższało liczbę białych Amerykanów i Amerykanów pochodzenia azjatyckiego.

Liczba Latynosów w badaniu z 2020 r. była trzykrotnie zaniżona w stosunku do liczby utraconej w 2010 r., podczas gdy liczba osób identyfikujących się jako białych, a nie Latynosów, była dwukrotnie wyższa niż w 2010 r., Zgodnie z wynikami Wydany 10 marca

Alex Woodward ma szczegóły dotyczące zaginionych milionów.

Oliver O’Connell10 marca 2022 21:00

1646945541

Używane samochody, gaz, pokoje hotelowe… Co napędza inflację?

Oto spojrzenie na niektóre z największych wzrostów cen związanych z czwartkowymi danymi o inflacji, dzięki uprzejmości The Associated Press.

1646945301

JPMorgan po Goldman Sachs poza Rosją

Bloomberg JPMorgan ma być drugim bankiem z Wall Street, który ogłosił, że jest likwidowany w Rosji.

„Obecna działalność jest ograniczona, w tym pomaganie globalnym klientom w przetwarzaniu i zamykaniu wcześniej istniejących zobowiązań; zarządzanie ryzykiem związanym z Rosją; pełnienie funkcji powiernika dla naszych klientów; oraz dbanie o naszych pracowników” – powiedział JPMorgan w oświadczeniu.

Bezpośredni kontakt JPMorgan z Rosją jest minimalny. Naród nie znalazł się wśród 20 największych ekspozycji na firmę poza Stanami Zjednoczonymi, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym z zeszłego miesiąca. Według osoby zaznajomionej z tą sprawą liczba pracowników banków w kraju spadła o 1 procent.

Oliver O’Connell10 marca 2022 20:48

1646944701

Czego wiceprezydent nie powiedział w Polsce

Podczas gdy wiceprezydent Kamala Harris poruszała wiele tematów podczas swoich wystąpień w Polsce, Andrew Feinberg zauważa, że ​​było kilka rzeczy, o których nie mówiono.

Oliver O’Connell10 marca 2022 20:38

1646944190

Gubernator Maryland przyłącza się do apeli o zawieszenie podatku od gazu

Oliver O’Connell10 marca 2022 20:29

1646943921

„W zasadzie zmiażdżyliśmy rosyjską gospodarkę”

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki odpowiedziała dziennikarzom w sali odpraw w czwartek, którzy zauważyli, że elementy rosyjskiej inwazji na Ukrainę zostały „przeoczone” przez Stany Zjednoczone i wskazał na dotkliwy koszt sankcji dla rosyjskiej gospodarki.

John Bowden ma najnowsze wiadomości.

Oliver O’Connell10 marca 2022 20:25

1646943321

Sprzeciw wobec „republikańskiego Putina” po komentarzach Cawthorne’a

Oliver O’Connell10 marca 2022 20:15

1646942230

Biden ogłasza Kolumbię „głównym i głównym sojusznikiem spoza NATO”

Podczas spotkania z kolumbijskim prezydentem Ivanem Duque, prezydent Joe Biden ogłosił Kolumbię kluczowym sojusznikiem spoza NATO.

Lub, jak nazwał ich prezydent, „głównym sojusznikiem spoza NATO”.