Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W tysięcznym meczu międzynarodowym Niemcy zmierzą się z Ukrainą

Niemcy rozegrają w czerwcu trzy mecze towarzyskie, poinformował w poniedziałek Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB), a tysięczny mecz międzynarodowy będzie meczem charytatywnym z Ukrainą.

Ponieważ Niemcy będą gospodarzami mistrzostw Europy w przyszłym roku, gospodarze nie wezmą udziału w eliminacjach i zamiast tego rozegrają mecze towarzyskie w ramach przygotowań do turnieju.

Reklama

Reklama

Niemcy zmierzą się z Ukrainą 12 czerwca w Bremie, a następnie z Polską w Warszawie 16 czerwca i wreszcie z Kolumbią 20 czerwca w Gelsenkirchen.

„Tysięczny międzynarodowy mecz męskiej reprezentacji Niemiec jest wyjątkowym wydarzeniem. Chcemy go wykorzystać do wysłania jasnego sygnału na rzecz pokoju i międzynarodowego porozumienia oraz przeciw wojnie i zniszczeniu” – powiedział prezes DFB Bernd Neuendorf.

„Dlatego cieszymy się, że z okazji naszej rocznicy zagramy międzynarodowy mecz z Ukrainą i dla Ukrainy”.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej powiedział, że jego fundacja i partnerzy przekazali ponad 10 milionów euro (11,03 miliona dolarów) na projekty społeczne na Ukrainie w zeszłym roku po rosyjskiej inwazji, którą Moskwa określiła jako „operację specjalną”.

„Weser-Stadium (w Bremie) oferuje miejsce na specjalny jubileuszowy mecz, w którym możemy nie tylko pokazać nasze wsparcie dla Ukrainy, ale także udzielić konkretnej pomocy i zbiórki pieniędzy” – powiedział dyrektor sportowy Rudi Völler.

Niemcy, które odpadły z mundialu w Katarze w fazie grupowej, nie przegrały z Ukrainą od ośmiu meczów. Ostatni raz Ukraina spotkała się w listopadzie 2020 roku w Lidze Narodów, gdzie Niemcy wygrały 3:1.

READ  Maria Sakkari i Coco Gauff awansują do ćwierćfinału French Open