Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Volvo Cars otwiera w Polsce nowy ośrodek rozwoju oprogramowania


Nowy zakład, który dołączy do istniejących centrów technologicznych Volvo w Szwecji i Bangalore, odegra ważną rolę w realizacji strategicznych ambicji szwedzkiego producenta samochodów, by do 2030 roku stać się marką całkowicie elektryczną.

Volvo Cars otwiera zupełnie nowe centrum technologiczne w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce. Obiekt będzie głównym ośrodkiem rozwoju oprogramowania i odegra kluczową rolę w realizacji strategicznych ambicji Volvo, by do 2030 r. stać się marką całkowicie elektryczną i liderem w dziedzinie nowych technologii, przynajmniej dzięki wewnętrznemu rozwojowi oprogramowania.

Centrum technologiczne skoncentruje się na opracowaniu kompletnych i niezbędnych funkcji w swoich nowych, całkowicie elektrycznych pojazdach.

Krakowscy inżynierowie Volvo dołączą do globalnej puli talentów firmy, aby przyspieszyć tempo wprowadzania innowacji, opracowując oprogramowanie dla kluczowych obszarów dla Volvo Cars – od podstawowych technologii bezpieczeństwa opartych na głębokim zrozumieniu przyczyn wypadków, po ich postrzeganie i wspomaganie kierowcy algorytmy i oprogramowanie. Samodzielna jazda.

Inne wyzwania inżynieryjne obejmują opracowywanie połączonych funkcji nowej generacji lub wspieranie wszystkich prac programistycznych za pomocą analizy danych.

Volvo Cars planuje uruchomić nowe centrum technologiczne do końca tego roku, zatrudniające około 120 inżynierów. Do 2025 roku szwedzki producent samochodów zamierza zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, uzupełniając i ściśle powiązany z głównymi centrami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji, a także innymi centrami technologicznymi na całym świecie.

Zgodnie ze światowymi trendami i jak pokazuje w pełni elektryczny SUV Volvo EX90, wszystkie przyszłe samochody elektryczne firmy będą definiowane programowo. Volvo przyszłości będzie w pełni elektryczne, coraz częściej sprzedawane online, napędzane najnowszymi podstawowymi komputerami z własnym oprogramowaniem i będzie coraz lepsze z czasem dzięki regularnym bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania.

Volvo Cars posiada obecnie centra technologiczne w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także w Bangalore w Indiach. Posiada również duże centra inżynieryjne w Szanghaju w Chinach i Göteborgu w Szwecji. Chociaż każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, razem tworzą ważną sieć centrów innowacji strategicznie rozmieszczonych na całym świecie.

READ  School of Poland ogłasza klasę 2021 HOF | Wiadomości, sport, praca

„Jesteśmy firmą, która kieruje się celem i technologią, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż transportem” — powiedział Jim Rowan, dyrektor generalny firmy. Będą to komputery na kółkach, zaprojektowane do bezprzewodowej aktualizacji o nowe oprogramowanie. Oznacza to, że nasze centrum technologiczne w Krakowie i rozwój naszych wewnętrznych możliwości rozwoju oprogramowania są kluczem do naszego przyszłego sukcesu.”

Dodał: „Oczywiście, po dokładnym namyśle wybraliśmy Kraków. Znamy ten kraj bardzo dobrze – jesteśmy obecni w Polsce od około 30 lat – a miasto jest wschodzącym centrum technologicznym, z rozbudowaną siecią firm technologicznych w w regionie. Ma również duży sektor telekomunikacyjny i jest to branża, która była bogatym źródłem rekrutów w innych lokalizacjach, w których mamy centra inżynieryjne.