Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Venus Williams po raz drugi wychodzi z US Open w pierwszej rundzie

Venus Williams po raz drugi wychodzi z US Open w pierwszej rundzie

Nowy Jork Powitanie i wsparcie dla Venus Williams na stadionie Arthura Ashe we wtorkowe popołudnie nie było dla nich takie samo jej siostra Serena poprzedniej nocy. Wynik nie był.

Wenus, która w czerwcu skończyła 42 lata, nic nie zrobiła Oświadczenia o jej przyszłości W tenisie, w przeciwieństwie do swojej młodszej siostry, a jednocześnie odnosząca sukcesy i wpływowa – siedmiokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema; Czarna kobieta uprawiająca głównie biały sport – szum i uwaga to nie to samo.

Grając przed tysiącami pustych niebieskich miejsc na początkowo całkowicie cichej arenie, Venus odpadł w pierwszej rundzie US Open po raz drugi z rzędu, przegrywając 6-1, 7-6 (5) z Alison van Uytvanck. .

ogłoszenie

„To wiele znaczy dla kobiecego tenisa. Tenis w ogóle jest legendą” – powiedział van Uytvanck.

To była 23. podróż Venus do Flushing Meadows, która jako nastolatka dotarła do finału w 1997 roku, a następnie zdobyła Puchar w 2000 i 2001 roku, jej 91. występ w dużym turnieju.

Wenus nigdy nie przegrała w rundzie otwarcia US Open do 2020 roku, a następnie przegrała w zeszłym roku. Zrezygnowała z trasy singlowej całkowicie od sierpnia 2021 do niecałego miesiąca temu, a teraz od jej powrotu ma 0-4. Jego ranking — który 20 lat temu był numerem jeden — wynosił w tym tygodniu 1504.

To Serena ogłosiła światu 9 sierpnia, że ​​przygotowuje się do odejścia od kariery piłkarskiej, pozostawiając niejasne, kiedy nastąpi koniec, mimo że zasugerowała, że ​​może przyjść na US Open. Tak więc jej mecz pierwszej rundy w poniedziałek odbył się w kategorii imprez, które trzeba zobaczyć, przyciągając na teren turnieju rekordową publiczność ponad 29 000, w tym ponad 23 000 w Ashe – a atmosfera była hałaśliwa i elektryzująca od początku do końca. Jej zwycięstwo 6-3, 6-3 nad Danką Kovinic.

READ  Terminarz zajęć sportowych III ligi, tablica wyników na dzień 13 maja

ogłoszenie

A teraz Serena, która wygrała sześć z 23 singlowych tytułów wielkoszlemowych w Nowym Jorku, przejdzie do meczu z drugą rozstawioną Annette Kontaveit w Ashe w środowy wieczór.

Ona i Venus będą współpracować przy deblu, po raz pierwszy od 2018 roku w tym tygodniu.

Ani Williams nie wziął udziału w meczu pierwszej rundy singli dla drugiego; Ich matka Orasin i siostra Isha były za każdym razem w loży dla gości. We wtorek widzieli, jak Wenus walczy od samego początku, szczególnie z przyzwyczajonymi do strachu transmisjami i uderzeniami na ziemi, które nie są odpowiednio skalibrowane. dużo w sieci. Wiele długich lądowań.

Po kilku 25 niezamierzonych błędach Venus bawiła się strunami swojej rakiety lub zakładała ją za krawędź brwi.

Dziesięć z tych fauli padło z bekhendu, znacznie przewyższając liczebnie jej zwycięzców po tej stronie.

Było pół tuzina podwójnych fauli, tylko trzy asy. Miałem 12 break pointów i przegrałem cztery z 10 gier serwisowych.

ogłoszenie

Zaledwie 20 minut później Van Uytvanck objął prowadzenie 4:0, 28-latek z Belgii zajął 43. miejsce i przyjechał dziś z wynikiem 1-8 w US Open.

Venus zajęła lekkie stanowisko, przełamała się, otwierając drugiego seta i utrzymała 2-0. Ale to byłaby jej jedyna przerwa w meczu i wkrótce Van Uytvanck ustawiał bramkę do siatkówki, która miała przypieczętować zwycięstwo.

Poprzedniego wieczoru Serena została uhonorowana podczas imprezy po meczu, która obejmowała wideo Oprah Winfrey i długie przesłuchanie w sądzie. Po tym meczu Wenus po prostu zawiesiła swoją czerwoną torbę na lewym ramieniu i trzymając rakietę w prawej ręce, szybko pomknęła w kierunku szatni.

Van Uytvanck spotyka teraz Clarę Borrell, która wyeliminowała mistrzynię Wimbledonu Elenę Rybakinę 6-4, 6-4.

___

Więcej relacji AP z tenisa US Open: https://apnews.com/hub/us-open-tennis-championships i https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.

READ  Wiadomości sportowe w skrócie na 15 marca