Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Urządzenie śledzące w samochodzie polskiego prezydenta mogło zostać podłożone przez Rosję

Urządzenie śledzące w samochodzie polskiego prezydenta mogło zostać podłożone przez Rosję

Urządzenie śledzące zainstalowane u polskiego prezydenta Samochód prawdopodobnie podłożyły rosyjskie służby specjalne, polski port Rzeczpospolita wspomniany 27 października.

Na początku tygodnia lokalne media podały, że tego lata w samochodzie należącym do konwoju prezydenta znaleziono urządzenie GPS. Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa uważają, że samochód mógł być wyposażony w podsłuchy przez kilka miesięcy przed jego odkryciem i prawdopodobne jest, że miał je w czasie obecności Dudy. Odwiedzać Na Ukrainę w czerwcu.

Z doniesień wynika, że ​​samochód był częścią konwoju prezydenckiego, ale nie był używany do transportu samego Dudy.

Wbrew niektórym wcześniejszym doniesieniom „Rzeczpospolita” 27 października podała, że ​​namierzacza nie odnaleźli funkcjonariusze SOP, lecz funkcjonariusze straży granicznej, którzy przeszukali pojazd na lotnisku w Katowicach-Berzovicach.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Krajowa, która odmówiła publicznego komentarza w tej sprawie.

Według Rzeczpospolitej czerwcowa wizyta Dudy na Ukrainie zbiegła się w czasie z odkryciem urządzenia śledzącego. Źródła powiązane z SPO powiedziały „Rzeczpospolitej”, że pewne dowody wskazują na wschód.

Źródło podało: „Jeśli w śledztwie zostanie potwierdzony wątek wschodni, oznacza to, że instalowali go na przykład Rosjanie i ich urządzenia. Jeśli to prawda, będziemy mieli bardzo niebezpieczną sytuację”.

Możliwą alternatywę podało inne anonimowe źródło w biurze prezydenta. Źródło powiedziało reporterom, że od lat rząd instaluje urządzenia śledzące w pojazdach używanych przez pracowników niższego szczebla.

Źródło podało: „Pomysł polegał na oszczędzaniu pieniędzy i kontrolowaniu wykorzystania samochodów do celów czysto komercyjnych. Być może w tym przypadku prawda okaże się trywialna”.

Przeczytaj także: Opinia: Co dalej z Polską?

Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Jest rozważane Wspieraj niepodległy Kijów.

READ  Wgląd w rynek lakierów do paznokci i dogłębna analiza 2023-2031 - Reedley Exponent