Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Upadłe firmy: fundusze sądowe osób trzecich szukają tymczasowej przestrzeni finansowania

Upadłe firmy: fundusze sądowe osób trzecich szukają tymczasowej przestrzeni finansowania

Finansowanie spraw sądowych przez osoby trzecie coraz częściej staje się nowym narzędziem w rękach specjalistów ds. rozwiązań (RP) dla upadłych firm, ponieważ badają oni sposoby finansowania operacji do momentu przejęcia firmy przez nowego właściciela lub likwidacji majątku.

W grudniu RP firmy z siedzibą w Faridabad, która jest właścicielem centrum handlowego i ma długi przekraczające 300 rupii rupii, zebrała tymczasowe fundusze na prowadzenie codziennych operacji, nawet gdy firma przechodziła proces rozwiązywania upadłości korporacyjnej (SERP). .

W okresie CIRP, aby utrzymać upadłą firmę jako „kontynuację działalności”, RP musi dokonywać płatności, takich jak honoraria zawodowe, płatności dla pracowników oraz między innymi na utrzymanie maszyn i urządzeń. W większości przypadków wydatki te pokrywają pożyczkodawcy.

Jednak gdy pożyczkodawcy nie chcą przeznaczyć środków na zarządzanie upadłą firmą, RP polega na tymczasowym finansowaniu osób trzecich. W przypadku zatwierdzenia planu rozliczenia lub likwidacji firmy, takie koszty, w tym premie specjalisty w zakresie niewypłacalności, mają pierwszeństwo przed płatnościami w stosunku do bezpiecznych wierzycieli finansowych lub innych pożyczkodawców.

„Finanse na prowadzenie postępowania upadłościowego są znane jako przechowywanie długów i są bardzo powszechne w rękach specjalistów ds. rozwiązań na rozwiniętych rynkach, takich jak USA, Wielka Brytania, Australia i Kanada” – powiedział Kundan Sahi, dyrektor generalny LegalPay. Naszym celem jest segment średniego rynku, gdzie wymagania dla tych funduszy wahają się od 10 000 Rs do 5 crore Rs.”

W październiku firma Yashumati RP Hospitals of Bengaluru z siedzibą w Bengaluru zebrała nieujawnioną kwotę od LegalPay na prowadzenie działalności, dopóki szpital nie znalazł nowego promotora w procesie upadłościowym.

READ  Naukowcy stworzyli małą czarną dziurę, która zaczyna promieniować