Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Unia zamierza zintensyfikować produkcję i rozszerzyć asortyment

Unia zamierza zintensyfikować produkcję i rozszerzyć asortyment

Grupa Unia, jeden z największych producentów sprzętu rolniczego w Polsce, otrzymała od nowych właścicieli obietnice dużych inwestycji w zaplecze produkcyjne i rozwój produktów.

Grupę przejęła Grupa Kapitałowa Chemirol, której interesy koncentrują się obecnie przede wszystkim na produkcji i dystrybucji produktów agrochemicznych oraz nawozów roślinnych.

Przejęcie obejmuje cztery polskie fabryki Unii i zatrudnia ponad 1100 pracowników w ramach strategii rozwoju i dywersyfikacji.

Zobacz też: Nebulizatory: Gdzie są produkowane?

Unia produkuje szeroką gamę sprzętu, od glebogryzarek, siewników, rozsiewaczy i opryskiwaczy po systemy suszenia i przechowywania ziarna.

Firma aspiruje do bycia „jednym z trzech największych producentów maszyn i urządzeń rolniczych w Europie” – mówi nowo mianowany prezes Michel Lange.

Prezes Chemirolu, Leszek Boruch, spodziewa się wydać równowartość od 28 do 38 mln funtów na rozwój zakładów Unii i nie wyklucza „dalszej ekspansji rynku maszyn rolniczych w Polsce i za granicą”.

Andrew Manfield z firmy Manterra z siedzibą w Yorkshire importuje glebogryzarki, kultywatory i kultywatory talerzowe z szerokiej gamy produktów Unia.

Z zadowoleniem przyjmuje przejęcie, które, jak mówi, było spowodowane rosnącym rozmiarem firmy i synergią między Unią i Chemirolem.

„Obaj dostrzegli możliwość zwiększenia inwestycji kapitałowych w zakłady produkcyjne w celu dalszego wzrostu udziału w rynku w Europie, a nasze rozmowy z Unia Group potwierdzają, że zostaną udostępnione większe rezerwy kapitałowe na nowe produkty i zakłady”.

READ  Polski impas w sprawie traktatu UE-Afryka sprawia, że ​​stosunki stają się „zakładnikami” - EURACTIV.com