Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska musi być silna, aby być suwerenną: liderem partii rządzącej

Aby Polska była suwerenna, musi być silna – powiedział w sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas zjazdu PiS, który miał ogłosić politykę partii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi . Jako główne kryteria osiągnięcia tego celu wymienił siłę ekonomiczną, militarną i duchową.

W Polsce przybywa najwięcej nowych żołnierzy od zakończenia służby obowiązkowej

Teorie wysuwane przez celebrytów i geografów, którzy twierdzili, że armia powinna być mała, ale dobrze wyszkolona, ​​nie sprawdziły się. ten…

Zobacz więcej

Kaczyński podkreślił, że PiS zrealizował swój program w ciągu ośmiu lat sprawowania władzy i aby nie przegrać w kolejnych latach, musi zapewnić sobie kolejne zwycięstwo wyborcze.

Dobra polityka, powiedział, to „roztropne działanie na rzecz dobra wspólnego”, które służy zarówno wspólnocie narodowej, jak i poszczególnym obywatelom, co jest wyzwaniem dużym, ale koniecznym.

Zaznaczył, że weekendowa konferencja była przełomowym momentem, ponieważ zaplanowano dziesięć seminariów, z których trzy dotyczyły gospodarki, pięć społecznych i dwa polityczne. Kaczyński tak powiedział Motywem przewodnim wydarzenia był patriotyzm, dodając, że oznacza on „przywiązanie i miłość do ojczyzny”, ale zawiera w sobie gotowość do jej obrony..

Lider PiS przekonywał, że suwerenność narodowa powinna być podstawą przyszłego dobrobytu.

I powiedział: „Suwerenność i wolność Polaków – to był nurt, nić, która przewija się nieprzerwanie przez naszą historię od niepamiętnych czasów”.

Kaczyński zapewniał: „Aby Polska była suwerenna, musi być silna”. Powinna być silna ekonomicznie, czyli zapewniać każdemu obywatelowi godny poziom życia. Musi być silna militarnie. Wreszcie, musisz być silny duchowo. To jest bardzo ważne. Musi być silny moralnie”.

W konferencji wzięli udział wysocy rangą polscy urzędnicy, w tym premier Mateusz Morawiecki, minister kultury Piotr Gliński, minister obrony Mariusz Puszczak i inni.

źródło: