Ukraina i Gruzja zdobywają tytuły drużynowe świata w szermierce na wózkach w Polsce

Ukraina i Gruzja zdobyły odpowiednio tytuły drużynowe mężczyzn i kobiet na Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach inwalidzkich w Warszawie.

W obronie tytułu mężczyzn Ukraina była w dobrej formie, awansując we wszystkich meczach poza jednym ze zdobywcami brązowego medalu RPC 2019.

Mistrzowie paraolimpijscy Andrey Demchuk i Anton Dutsko dołączają do Artema Manko, aby zmierzyć się z zespołem RPC złożonym z Romana Fedyaeva, Maxima Shaborova i Alexandra Korzina.

Demczuk zadał decydujący cios Szapurowowi, aby zdobyć tytuł dla Ukrainy.

Pomimo braku Ukrainy w półfinale, Grecja pokonała Włochy, zajmując ostatnie miejsce na podium. Trio srebrnych medalistów Rio 2016, Panagiotis Triantafello, Gerasimos Bellarinos-Marcantonatos i Vassilios Netonis, pokonał włoskich rywali trzema uderzeniami.

Po wczorajszym sukcesie Ukrainy, dziś musiały zadowolić się drugim miejscem, ponieważ Gruzja objęła prowadzenie w konkursie kobiet.

Mecz o złoty medal był bliską relacją, która pięciokrotnie zmieniała prowadzenie podczas konfrontacji Gruzinów Gwanty Zadiszwili, Nino Tibashvili, Irmy Khitsuriani, Ukrainki Natalii Murkiewicz, Jewni Prius i Oliny Feduty.

Ukraina odzyskała prowadzenie tylko o jeden punkt przed rundą finałową.

Murkowitz wcisnął się w ciasną półkę przed Zadiszwilim, przekazując Priusowi odpowiedzialność za utrzymanie przewagi.

Ale światowa srebrna medalistka z 2019 roku Gruzja nie poddała się, gdy Tibashvili ponownie zremisował 43:43, zanim objął prowadzenie, a następnie zdobył zwycięski punkt.

Gospodarz nie opuścił Polski z pustymi rękami i zdobył brązowy medal dzięki staraniom Kenji Drożdże, Patrici Harizy, Marty Federich i Jadwigi Pasek.

Ukraina odniosła dalsze sukcesy dzięki Serhii Shavkunowi, który utrzymał tytuł szpady w klasie C mężczyzn, zdobywając w tej dyscyplinie trzeci z rzędu złoty medal świata.

Shavkun zmierzył się w finale z Alexandrem Lugotenko z RPC, wyprzedzając go 15-7.

Kolega z drużyny Lugotenki, Dmitrij Bielajew, zdobył swój czwarty brązowy medal na świecie, utrzymując swój 100-procentowy rekord na podium.

READ  Opinia: Powrót Dylana Grunivgena jest tak samo ważny jak powrót Fabia Jacobsena, należy go za taki uznać

Dimitris Valenes zdobył kolejny brązowy medal w pokazie.

Włoszka Nora Consuelo zdobyła złoto w epickiej nieoficjalnej kategorii C kobiet po starciu z polską debiutantką Isabellą Solbalską Ryback.

Georgia Diana Gishvili zajęła trzecie miejsce.

Shafcon ma dwa złote medale z dwóch w kategorii mieczy męskich C dla Ukrainy.

Drugie miejsce zajął Włoch Leonardo Rigo, który pokonał srebrnego medalistę z Łotwy Valaines i zapewnił sobie miejsce w finale.

Valenes dodał do swojego brązowego akcesorium z poprzedniego dnia, a Lugotenko również podwoił się na podium.

Włoszka Nora Consuelo zdobyła złoto w nieoficjalnej kategorii C-Sword kobiet, wyprzedzając Dianę Gishvili z Gruzji.