Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uczniowie szkoły Bradford prowadzą kampanię na rzecz miejsc modlitwy

Uczniowie szkoły Bradford prowadzą kampanię na rzecz miejsc modlitwy

Rodzice muzułmańskich uczniów w Bingley Grammar School uważają, że „wyczerpali wszystkie możliwości” po pięciu latach kampanii na rzecz wielowyznaniowej sali modlitewnej.

Rodzice prowadzili kampanię i poruszyli ten problem z dyrektorem szkoły, ale twierdzą, że sprawa nie została rozwiązana, a uczniów poproszono o modlitwę na korytarzach w porze lunchu, po tym jak zrobiło się zbyt zimno, aby modlić się na zewnątrz.

Modlitwa jest podstawowym filarem islamu i jest obowiązkowa pięć razy dziennie. Pory modlitwy w zimie są zbliżone do siebie, więc przypadają na godziny lekcyjne, które uczniowie z trudem odprawiają z powodu braku miejsca na modlitwę.

Jeden z rodziców, który skontaktował się z T&A, powiedział: „Prosiliśmy o tę salę modlitewną od dłuższego czasu i nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia w tej sprawie.

„Apelowaliśmy do dyrektora, byliśmy na spotkaniach, zaangażowani byli posłowie i jak dotąd nic z tego nie wyszło.

„Powiedziano nam, że nowy budynek jest w trakcie budowy i istnieje możliwość, że będzie w nim sala modlitewna, ale w międzyczasie nie ma innych przepisów”.

Aktywiści twierdzą, że modlitwy nie będą odbywały się w godzinach zajęć szkolnych, ale w porze obiadowej i po lekcjach.

Uczniowie twierdzili, że brak miejsca do modlitwy odbija się na ich duchowym, społecznym, zdrowotnym i samopoczuciu i czuli się tak, jakby szkoła wyalienowała ich potrzeby.

Przy poprzednich okazjach, gdy sytuacja była poruszana, ojcowie mówili, że głównym powodem niemożności zapewnienia miejsca do modlitwy jest przeludnienie i brak nadzoru.

Teraz rodzice twierdzą, że niektórym uczniom od 10 klasy wzwyż pozwolono modlić się w budynku, nie w przestrzeni prywatnej, ale na korytarzu.

Naz Shah, poseł Bradford West, który przyprowadza swoich wyborców do szkoły, powiedział: „Minęło pięć lat, odkąd rodzice uczniów Bingley Grammar School po raz pierwszy zgłosili obawy dotyczące barier napotykanych przez ich dzieci w modlitwie na terenie szkoły, poza ich czas nauki i nauczania”.

READ  Nowy instrument NASA wykrywa „superemitery” metanu z kosmosu | Wiadomości klimatyczne

„Przez pięć lat byłem w kontakcie z rodzicami i kierownictwem w Bingley Grammar School, aby pomóc w stworzeniu wzajemnie akceptowalnego programu.

„Jednak pomimo lat dialogu, cierpliwości i negocjacji, rodzice i uczniowie w moim kręgu nadal czują, że nie są blisko stworzenia dedykowanej przestrzeni dla uczniów do modlitwy, medytacji, uważności i refleksji.

Zamiast tego zostałem poinformowany przez wyborców, że ostatnio uniemożliwiono szóstoklasistom modlenie się i że niektórzy uczniowie uciekli się do modlitwy na polu na terenie szkoły.

„Chociaż pokoje do medytacji i religii zostały dodane jako kluczowe obiekty w naszych kampusach, na lotniskach, w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, domach kultury i w miejscach pracy w różnych sektorach, smutno mi, gdy widzę, jak wartość tych przestrzeni jest podważana w naszych wczesnych przestrzenie edukacyjne, zwłaszcza gdy uczniowie czują, że potrzebują takich przestrzeni, aby nadać priorytet swojej duchowości, zdrowiu i dobremu samopoczuciu, aby lepiej się uczyć i zwiększyć koncentrację”.

T&A skontaktowało się z Bingley Grammar School i Bradford Council, ale obaj postanowili nie komentować sprawy.

Chcesz, aby najważniejsze artykuły Bradforda były dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka? Zapisz się do naszej strony wiadomości Aby otrzymywać nasz codzienny biuletyn.

Podążaj za nami Facebooki Świergot i Instagram Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

Masz dla nas historię? Wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] lub Skontaktuj się z nami tutaj Lub zadzwoń do nas pod numer 01274 705292.