Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TVP VOD jest transmitowany na żywo przy wsparciu Redge Media

TVP, ogólnopolskie radio, uruchomiło platformę TVP VOD z zaawansowanymi, nowoczesnymi funkcjami i szeroką gamą urządzeń końcowych, w tym HbbTV. Nowa platforma integruje usługi streamingowe TVP w jednym środowisku. Główna usługa strumieniowania wideo jest dostarczana w Polsce Platforma do świadczenia usługi Redge Media.

TVP to jeden z 3 największych nadawców w Polsce, działający od 1952 roku. Oferuje wysokiej jakości produkcje specjalne, cieszące się międzynarodowym uznaniem filmy i seriale, wiadomości, programy rozrywkowe, dokumentalne, edukacyjne i kulturalne dla każdego. Prowadzi 17 kanałów na żywo, takich jak TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia (Historia), TVP ABC i TVP Kultura (Kultura). Teraz, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego widza i wzbogacając jego cyfrowy wyświetlacz, uruchomił nowoczesną i zintegrowaną platformę strumieniowania wideo – TVP VOD.

Platforma świadczenia usług Redge Media jest podstawą standaryzacji oferty telewizyjnej TVP pod marką TVP VOD. Kompleksowy SDP składa się ze zintegrowanego systemu CMS (Content Management System), e-commerce wspierającego reklamy wideo i analitykę oraz modułu CRM, zapewniającego responsywność i zaawansowane funkcje. Interfejsy użytkownika obejmują telefony komórkowe, komputery i podłączone telewizory, w tym HbbTV.

„Nasza strategia rozwoju produktów odzwierciedla naszą pozycję: 'cyfrowy na pierwszym miejscu’. Zmienia się paradygmat konsumpcji mediów. Naszą misją jest tworzenie najwyższych standardów mediów w Polsce. TVP VOD ma być sercem polskiej platformy cyfrowej telewizji, z ultranowoczesne funkcje, które ożywią linearną telewizję „Nie byłoby możliwe zrealizowanie projektu na taką skalę bez obecności bardzo doświadczonego partnera technologicznego” – powiedział Marcin Klipacki, dyrektor biura dystrybucji w TVP.

„Wdrożenie TVP VOD wymaga zaangażowania klientów i chęci do innowacji. Wszystkie istniejące aplikacje TVP VOD zostały zastąpione w ciągu jednego dnia nowymi aplikacjami opartymi na Ridge Media. W ciągu zaledwie trzech miesięcy wdrożyliśmy pełny produkt, w tym HbbTV. Jeden z największych oraz najważniejsze projekty OTT rozpoczęte w tym roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodał Mateusz Zawek, Dyrektor Pionu Aplikacji Online w Ridge Technologies.

READ  Disneyowski nadruk Pinokia na żywo jest bardziej drewniany niż prawdziwy chłopiec

Redge Technologies jest liderem technologii OTT i edge computing w Europie Środkowo-Wschodniej, działającym na rynku od 2007 roku. Wchodzi w skład Grupy Play – wiodącego dostawcy usług telekomunikacyjnych w Europie. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Ridge Media – platforma E2E OTT dostępna w modelach PaaS i on-premises, składająca się z kompleksowej platformy dostarczania usług i platformy dostarczania wideo, w tym CDN działającej w architekturze obliczeniowej brzegowej. Firma Redge Technologies opracowała specyficzne dla oprogramowania rozwiązanie do łagodzenia ataków DDoS, które umożliwia skalowalność w wielu terabajtach.