Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Turkey Tour 2021: Mark Cavendish zapewnia dobrą passę na drugim etapie | Nowości rowerowe

Mark Cavendish kontynuował swoje zwycięstwo w drugim etapie Turkey Tour w poniedziałek, przekraczając linię pierwszego w trzecim etapie następnego dnia; Cavendish pokonał Jaspera Phillipsena i wygrał etap 212 kilometrów; Przed tym tygodniem Cavendish zasmakował ostatniego sukcesu od trzech lat

Ostatnia aktualizacja: 21.04.13 14:10

Mark Cavendish wygrał dwa kolejne etapy w Turkey Tour

Mark Cavendish podwoił swoje drugie zwycięstwo w ciągu kilku dni podczas wtorkowej trasy po Turcji.

Po zakończeniu trzyletniego oczekiwania na zwycięstwo w poniedziałek Cavendish wrócił na 212-kilometrowy trzeci etap Beysehir, gdzie kierowca Deceuninck-QuickStep utrzymał w klasyfikacji generalnej prowadzenie.

Z nową wiarą w wydarzenia 24 godziny wcześniej, 35-latek jako pierwszy wystartował w sprincie 200 metrów poza torem w Alanyi i miał wystarczającą prędkość, aby zatrzymać Jaspera Phillipsena z Alpecin-Fenix.

Poniedziałkowe zwycięstwo było jego pierwszym zwycięstwem od czasu Dubai Tour w lutym 2018 roku, ale wtorek był jego pierwszym zwycięstwem w Cavendish z kolejnymi sukcesami od czasu California Tour w 2015 roku.

Jest taki uroczy, powiedział Cavendish. „[My belief] Wciąż wracam. Dzisiaj miałem więcej pewności siebie, żeby wiedzieć, że mogę to zrobić

„Nie sądzę, że daje mi to taką samą pewność siebie, jaką miałam, ale zdecydowanie daje mi to więcej pewności siebie niż jakiekolwiek przechwalanie się”.

Po zajęciu czwartego miejsca w pierwszym etapie w niedzielę, dodatkowe sekundy pchnęły Cavendisha na wczesne prowadzenie w wyścigu i teraz umocnił swoją przewagę, a Phillipsen odzyskał osiem sekund.

Cavendish ma nadzieję zatrzymać koszulkę lidera na kolejny dzień, ponieważ środowy odcinek z Alanyi do Kemer jest stosunkowo płaski, zanim droga rozpocznie się w czwartek.

Manxman powiedział, że jego celem jest teraz pomóc swoim kolegom z drużyny – w tym Fabio Jacobsenowi, po ośmiomiesięcznej nieobecności po strasznym wypadku podczas zeszłorocznej trasy po Polsce – w osiągnięciu zwycięstwa.

„Byłoby wspaniale zdobyć więcej zwycięstw na etapach dla zespołu” – dodał Cavendish.

„Nie mamy nikogo na (ogólna ocena), ale mamy kilku biegaczy. Alvaro Hudig ma się naprawdę dobrze, Shane Archbold był świetny w Kobe Bartale i lata tutaj.

„Naprawdę chcemy zobaczyć, jak Jacobsen wraca do gry i zdecydowanie go wygrywa. Jeśli teraz pójdzie szybko w wyścigu, może go wygrać. Zwycięstwo wszystkich graczy jest tym, co sprawi, że będę dumny”.

READ  „Jesteśmy bezpieczni” – ukraińscy uchodźcy śpią na siłowniach