Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzeci sposób na skupienie się na zielonej energii i godności pracy, jak mówią liderzy – pierwsza wiadomość

Trzeci sposób na skupienie się na zielonej energii i godności pracy, jak mówią liderzy – pierwsza wiadomość

W wydarzeniu wzięli udział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (z prawej), prezydent Polska 2050 Szymon Hołownia (z lewej), a także politycy obu partii.
Radek Pietruszka/PAP

Liderzy Trzeciej Drogi określili politykę przed wyborami powszechnymi, która obejmuje inwestycje w biogazownie, fotowoltaikę i energię wiatrową, a także skupienie się na godności pracy.

Trzecia Droga, koalicja utworzona przez Polska 2050 i PSL, pod głosowaniem zaplanowanym na 15 października, przedstawiła swoje zobowiązania na sobotniej konferencji w Warszawie pod hasłem „Poruszamy gospodarkę do przodu”.

W wydarzeniu wzięli udział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Polska 2050 Szymon Hołownia oraz politycy obu partii.

Holonia stwierdziła, że ​​dziś w Polsce potrzeba inwestycji, a motorem tej inwestycji musi być zielona energia.

Dodał: „Jeśli nie będzie taniej zielonej energii, nie będzie redukcji inflacji, nie będzie inwestycji i nie będzie obniżek rachunków gospodarstw domowych”. „Musimy to w końcu zrobić, uwalniając środki z Krajowego Planu Naprawy (KPO) i tworząc system realnie konsumencki”.

Kociniak-Kamisz podała, że ​​stopa inwestycji w Polsce wyniosła niecałe 17 proc. i jest jedną z najniższych w Europie.

„Naszym celem jest wygranie tych zawodów w Europie” – powiedział. „To strategiczny cel polskiej gospodarki – mieć najwyższy poziom inwestycji w Europie”.

„Dlatego skupimy się na zielonej energii, biogazowniach, fotowoltaice i energetyce wiatrowej” – powiedział.

Holonia dodała, że ​​Third Way obok zielonej energii chciała okazać szacunek dla godności pracy.

Według niego Polacy nie chcą pracować mniej, ale chcą więcej zarabiać. „Polacy to naród pracowity, który chce pracować jak najciężej, ale chce za to dostać godziwą płacę” – powiedział.

Powiedział też, że trzecia trasa umożliwi otwarcie sklepów w dwie niedziele każdego miesiąca, bo „jest to coś, czego dzisiaj potrzebujemy”.

Holonia dodała jednak, że musi być spełniony jeden warunek, a mianowicie poszanowanie praw pracowników, którzy w te niedziele będą pracować. „Należy to powiązać z wyższymi zarobkami i dniami wolnymi od pracy w te niedziele, dlatego będziemy finansować Państwową Inspekcję Pracy, aby mogła skuteczniej zajmować się kwestią praw pracowniczych”.

READ  Tydzień na Litwie: straż graniczna deportuje 23 nielegalnych migrantów; Amerykański żołnierz tonie po tym, jak jego samochód zjechał z mostu w Kłajpedzie - Baltic News Network