entertainment

Trioscope zabezpiecza 5,25 miliona dolarów inwestycji od Sony, Bitkraft i innych – TBI Vision

Redaktor

Trioscope Studios, amerykańska firma produkująca animacje hybrydowe, pozyskała 5,25 miliona dolarów na inwestycje od firm, w tym firmy venture capital Bitkraft Ventures i Sony.

Do Sony, poprzez swój Fundusz Innowacji, i Bitkraft, funduszu skupiającego się na grach, e-sporcie i mediach interaktywnych, dołączają współinwestorzy Transcend Fun, Cordillera Investment Partners i Thomas Vu/Axis Mundi Capital.

Pieniądze pozwolą Trioscope, producentowi serialu Netflix Redaktor, którego zastrzeżona technologia łączy wydajność ludzi na żywo z animowanymi środowiskami, aby rozszerzyć swoją działalność w Stanach Zjednoczonych i na świecie oraz skupić się na ulepszaniu natywnego adresu IP i treści.

Firma wykorzysta również tę inwestycję do wsparcia rozszerzonego zestawu narzędzi do technologii animacji dla globalnych niezależnych twórców i studiów do produkcji treści na podstawie umów licencyjnych. Oczekuje, że w 2022 r. uruchomi nową ofertę licencjonowania platform z początkową siecią międzynarodowych partnerów studyjnych.

Trioscope utworzyli producenci LC Crowley, Greg Jonkajtys i Brandon Barr w zeszłym roku, a Trioscope Europe wystartowało w grudniu 2020 roku jako wspólne przedsięwzięcie z polskim studiem efektów wizualnych Juice. Barr powiedział wcześniej TBI, że technologia Trioscope „niejako przewyższa wypuszczanie psów w przypadku projektów o epickiej skali i skali”.

Firma niedawno zakończyła produkcję filmu krótkometrażowego nocna noc?, który został wyprodukowany z Georgem R.R. Martinem, z Vincentem Donofrio jako gwiazdą i reżyserem. Pracuje również nad redakcją artykułu Grega Nicholsa Praca w HawanieInne nadchodzące produkcje to nieogłoszone jeszcze seriale z Netflix, Showtime i CBS Studios.

Scott Robb, założyciel i partner generalny Bitkfraft, skomentował: “Trioscope był pionierem nowego typu syntetyczno-realistycznej animacji, która wyróżnia się dla dzisiejszej publiczności i platform streamingowych. Ich technologia wykorzystuje chmurę, aby obniżyć koszty, umożliwić szybsze i bardziej elastyczne produkcje wirtualne i dostarczaj rezonansu Epic sentyment, integrując ludzkie występy na żywo z atrakcyjnymi graficznie światami 3D.”

READ  Czytaj codziennie THR 4th Day Digital Festival - The Hollywood Reporter

„W krótkim czasie wizja naszej firmy stworzyła opatentowaną platformę, która w nowy sposób łączy akcję na żywo z animacją, napędzając wyobraźnię i talent doświadczonych i wschodzących twórców” – dodał Crowley. „Nasze partnerstwo z Bitkraft, Sony Innovation Fund i innymi inwestorami daje nam wsparcie w rozwijaniu naszej opartej na technologii i bogatej w treści działalności”.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment