Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tereny zielone korelują z mniejszymi różnicami etnicznymi między wskaźnikami COVID-19

Naukowcy twierdzą, że ekspozycja na tereny zielone wiąże się z mniejszymi różnicami etnicznymi w częstości zakażeń COVID-19.

Wcześniejsze badania wykazały, że parki i ogrody mogą poprawiać samopoczucie psychiczne i zdolności poznawcze, jednocześnie zwiększając poziom aktywności fizycznej. Ale to pierwszy raz, kiedy zespół badawczy przyjrzał się, jak przestrzenie zewnętrzne wpływają na wskaźniki infekcji koronawirusem.

Na potrzeby tego badania zidentyfikowano 135 z najbardziej zurbanizowanych hrabstw w Ameryce. Łącznie liczyło 132 350 027 mieszkańców, co stanowiło 40,3% populacji całego kraju.

Dane dotyczące infekcji zbierano od końca stycznia do 10 lipca 2020 r. I wykorzystano do obliczenia wskaźników infekcji wśród białej i czarnej populacji hrabstwa.
Informacje wskazywały, że wskaźniki zakażeń koronawirusem były średnio dwukrotnie wyższe wśród społeczności czarnych w porównaniu z osobami białymi.

Jeden z czołowych badaczy, profesor William Sullivan, profesor architektury krajobrazu na Uniwersytecie Illinois Urbana-Champaign, powiedział: „W wielu hrabstwach czarni mają mniejszy dostęp do terenów zielonych w porównaniu z biali. W hrabstwach z większą ilością terenów zielonych ten kontrast może być mniejszy. Pomaga to wyjaśnić niektóre pozytywne korzyści, które obserwujemy ”.

Dobrze udokumentowano, że COVID-19 rozprzestrzenia się poprzez cząsteczki aerozolu. Ryzyko jest znacznie większe w zamkniętych przestrzeniach o słabej wentylacji. Badanie to wskazuje, że tereny zielone są bardziej skłonne do przyciągania ludzi, więc spędzają więcej czasu na zewnątrz.

„Uważamy również, że kwestia nierówności rasowych nie jest tylko kwestią amerykańską. To problem międzynarodowy” – powiedział główny badacz Bin Jiang, profesor architektury krajobrazu na Uniwersytecie w Hongkongu.

„Jedną z rzeczy, które epidemia pomogła nam zrozumieć, to fakt, że środowisko zabudowane ma rzeczywisty wpływ na rozprzestrzenianie się chorób i na nasze zdrowie. Projektowanie krajobrazu w miastach, dzielnicach i społecznościach również ma naprawdę ważne sposoby, w jakie może przyczynić się do lub szkodzić zdrowiu i samopoczuciu.

READ  NASA i Japonia więcej wkładów w kosmos

„Istnieje duża konkurencja, jeśli chodzi o inwestowanie środków publicznych. Często inwestycje w parki i tereny zielone mają mniejszy priorytet. Ludzie myślą, że to sprawia, że ​​miejsce wygląda pięknie i jest miejscem na wędrówki. Odkrywamy, że tego typu inwestycji ma wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. ”.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Environment International.