Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teoria bańki Hubble’a sugeruje, że żyjemy w próżni

Teoria bańki Hubble’a sugeruje, że żyjemy w próżni

Zrozumienie wszechświata to ryzyko, którego mogliśmy się mylić przez prawie sto lat. Teraz nowa teoria sugerująca, że ​​naszą galaktykę może otaczać pustka, może pomóc lepiej wyjaśnić przyspieszenie, a niektórzy nazywają je „Bańką Hubble’a”.

Przez wiele lat naukowcy wyjaśniali przyspieszenie ekspansji Wszechświata za pomocą teorii znanej jako stała Hubble’a-Lametera. Zasadniczo mówi to, że prędkość, z jaką galaktyki oddalają się od siebie, jest wprost proporcjonalna do ich odległości. Niestety obserwacje w świecie rzeczywistym nigdy nie pokrywały się ze stałą.

W związku z tym naukowcy z Uniwersytetu w Bonn w Niemczech i St Andrews w Szkocji szukali innego rozwiązania tego problemu. Według nowego badania przeprowadzonego przez tych badaczy nasza galaktyka może znajdować się wewnątrz ogromnej, pustej pustki, która przypomina „pęcherzyk powietrza w torcie”. Naukowcy wyjaśniają. Ta „bańka Hubble’a” jako Futuryzm Tak więc, w kategoriach poetyckich, może pomóc wyjaśnić pewne rzeczy.

Wszechświat jest pełen tajemnic. Źródło obrazu: unlimit3d / Adobe

the Nowy papier Zasadniczo wskazuje, że wszechświat rozszerza się szybciej w pobliżu naszej galaktyki niż gdzie indziej. Naukowcy twierdzą, że stworzyło to wokół nas rodzaj próżni, ponieważ obszar przestrzeni otaczający galaktykę jest mniej gęsty niż reszta otaczającego nas wszechświata.

To z pewnością interesujący pomysł, a obecne modele, których używamy do wyjaśnienia Wszechświata, nie uwzględniają takich bąbelków. W związku z tym przydatne może być dla nas ponowne rozważenie „praw” i podstaw, których używamy jako punktu odniesienia w takich badaniach.

Wiele współczesnych teorii i wzorów opiera się na teorii sił grawitacyjnych Einsteina. Jednakże siły te oddziałują znacznie inaczej, niż oczekiwał Einstein, więc być może nadszedł czas, aby je ponownie rozważyć, jeśli naprawdę chcemy zrozumieć wszechświat.

READ  Kosmiczne śmieci, nowa marsjańska zorza polarna i impuls dla brytyjskiej technologii