Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tajlandia, Australia i Izrael łagodzą ograniczenia w podróżach, ponieważ blokady wpływają na inne miejsca

  • Pierwszy taki relaks w ciągu 18 miesięcy przyniósł rozkwit branży turystycznej
  • Setki turystów przybywają do Bangkoku
  • Australia otwiera się wolniej
  • Wielka Brytania usuwa ostatnie siedem krajów z czerwonej listy dla podróży

BANGKOK/SYDNEY (Reuters) – Tajlandia, Australia i Izrael znacznie złagodziły w poniedziałek ograniczenia na granicach międzynarodowych po raz pierwszy od 18 miesięcy, zapewniając szeroki test popytu na podróże dookoła świata w czasie pandemii koronawirusa.

To rozluźnienie kontrastuje z zaostrzeniem blokad w innych miejscach, zwłaszcza w Europie Wschodniej, gdzie infekcje są rekordowe, oraz w niektórych częściach Chin, które pomimo stosunkowo niewielu przypadków przyjęły podejście zerowej tolerancji wobec COVID-19.

Setki zagranicznych turystów zostało zaszczepionych Przybył do stolicy Tajlandii Aby podróżować bez kwarantanny po tym, jak kraj Azji Południowo-Wschodniej zaakceptował gości z ponad 60 krajów, w tym z Chin i Stanów Zjednoczonych.

Na liście znajduje się również kilka krajów europejskich, a Tajlandia, jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Azji, chce wykorzystać zbliżający się sezon zimowy na półkuli północnej.

„Właśnie wybraliśmy ten lot i jest bardzo zaskakujące, że przylecieliśmy jako pierwsi” – powiedział 41-letni niemiecki turysta Simon Reethel, który planował udać się do południowej Tajlandii.

w SydneyA przyjaciele i rodzina przyjęli setki obywateli, którzy jako pierwsi od kwietnia 2020 r. przybyli z zagranicy bez pozwolenia lub konieczności poddania się kwarantannie.

„(To) trochę przerażające i ekscytujące” – powiedział Ethan Carter, który przyjechał z Los Angeles. „Wróciłem do domu, aby zobaczyć się z mamą, ponieważ nie czuje się dobrze”.

Chociaż podróże są początkowo ograniczone do kilku stanów, obywateli Australii, stałych mieszkańców i ich najbliższych rodzin oraz obywateli Nowej Zelandii, zapowiada plan ponownego otwarcia dla międzynarodowych turystów i pracowników. Czytaj więcej

„Tęskniliśmy za wami”

Izrael złagodził również zasady podróży w poniedziałek, ale turyści są zobowiązani do zapoznania się z drobniejszymi szczegółami przed dokonaniem rezerwacji. Czytaj więcej

READ  Biden: Nie ma sposobu na wycofanie sił USA z Afganistanu bez wywołania chaosu | Wiadomości z USA

„Witamy w Izraelu” – powiedział rząd w tweecie obok dużego niebieskiego serca. „Tęskniliśmy za wami.”

Turyści indywidualni są wpuszczani, jeśli otrzymali dawki przypominające – ale nie, jeśli od ostatniej dawki minęło więcej niż sześć miesięcy, z pewnymi wyjątkami.

To ostudziło podekscytowanie hotelarzy.

Pasażerowie przylatujący pierwszymi międzynarodowymi lotami bez kwarantanny są otoczeni przez rodzinę na międzynarodowym lotnisku w Sydney, 1 listopada 2021 r. AAP Image / Bianca De Marchi przez REUTERS

„Ilu turystów na świecie rzeczywiście otrzymało dawki przypominające lub siedziało w tym sześciomiesięcznym okresie po drugiej dawce?” Yael Danieli, dyrektor generalna Israel Hotel Association, powiedziała w dniach poprzedzających relaks.

„Nawet jeśli oboje rodzice w rodzinie są zaszczepieni, ich dzieci poniżej 12 roku życia nie otrzymują szczepienia, więc często nie mogą przyjechać do Izraela”.

Członkowie grup wycieczkowych są zwolnieni z zasady sześciu miesięcy, ale będą musieli przechodzić testy PCR lub antygenu co 72 godziny przez pierwsze dwa tygodnie pobytu.

Pomimo złagodzonych ograniczeń podróżowanie po całym świecie pełną parą pozostaje nieuchwytne.

Chiński sektor turystyczny nie toleruje COVID-19 w zainfekowanych miastach, a nawet obawia się zarażenia, zamykania miejsc rozrywki, ograniczeń w podróżowaniu lub opóźnień w wydarzeniach kulturalnych. Shanghai Disneyland przestał przyjmować gości w poniedziałek. Czytaj więcej

Europa Wschodnia zmaga się z najgorszym wybuchem pandemii od początku pandemii. Stolica Rosji wprowadziła najsurowsze środki blokujące od ponad roku w ostatni czwartek, ponieważ dzienna liczba przypadków i zgonów w całym kraju osiągnęła nowe rekordy.

Jednak wielu Rosjan zdecydowało, że teraz jest idealny czas na wyjazd na zagraniczne wakacje, przy gwałtownym wzroście rezerwacji do miejsc, w których rozpoznawana jest rosyjska szczepionka Sputnik V lub gdzie wymagania dotyczące wjazdu na COVID są tanie i łatwe.

READ  „Postaw na niskoemisyjną przyszłość”: dlaczego Chiny kończą zagraniczne inwestycje w węgiel | Chiny

„Nie skamieniaj, ale wakacje na plaży!” Firma turystyczna Orange Suntour ogłosiła na swojej stronie internetowej osttour.ru, która oferuje wycieczki na Cyprze, Egipcie, Kubie i innych miejscach. Czytaj więcej

Przepisy mające na celu przesunięcie Korei Południowej w kierunku „koegzystencji z COVID-19” weszły w życie w poniedziałek, wraz z złagodzeniem szeregu ograniczeń i wprowadzeniem paszportów szczepionek w siłowniach, saunach i barach.

„Droga powrotna do codziennego życia, którą dzisiaj stawiamy pierwszy krok, jest ścieżką, której nigdy nie podążyliśmy” – powiedział minister zdrowia Kwon Deok-chul na spotkaniu międzyagencyjnym na temat koronawirusa. Czytaj więcej

Minister zdrowia Hugo de Jonge, nie wyjaśniając, powiedział, że Holandia nałoży w tym tygodniu nowe ograniczenia dotyczące koronawirusa, aby powstrzymać niedawny wzrost liczby infekcji. Czytaj więcej

Wielka Brytania w poniedziałek usunęła ostatnie siedem krajów z „czerwonej listy” koronawirusa, która wymaga od nowo przybyłych podróżnych spędzenia 10 dni w hotelowej kwarantannie.

8 listopada Stany Zjednoczone zniosą międzynarodowe ograniczenia podróżowania dla zaszczepionych podróżnych. Czytaj więcej

Sprawozdania Jonathana Barretta, Jimmy’ego Freeda, Ramiego Ayouba, Gila Gralowa, Jiraporn Kohkan, Oratay Sriring i Arthurna Bokasuka; Pisanie autorstwa Jane Wardle i Nicka McPhee; Montaż przez Clarence’a Fernandeza, Garetha Jonesa i Marka Heinricha

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.