Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sześcioletni chłopiec z Ash niedaleko Sandwich znalazł w zatoce St Margaret's skamielinę sprzed 100 milionów lat

Sześcioletni chłopiec z Ash niedaleko Sandwich znalazł w zatoce St Margaret's skamielinę sprzed 100 milionów lat

Sześcioletnie dziecko Kenta Był na Księżycu, aby odkryć skamielinę sprzed 100 milionów lat, szukając kamieni do obierania na plaży.

Henry Deep Fuller z Ashe, w pobliżu kanapkaW zeszłym miesiącu był z mamą i tatą w St Margaret's Bay, kiedy dokonał rzadkiego znaleziska.

Henry Deep Fuller odkrył tę skamielinę, gdy szukał kamieni do przerzucenia przez morze w zatoce St Margaret's niedaleko Dover. Zdjęcie: Sam Deb Fuller

Jego matka, Sam Dibb-Fuller, stwierdziła, że ​​ze zdumieniem odkryła później, że „kamień” był o wiele cenniejszy, niż początkowo sądzili, i dodała, że ​​było to jak „znalezienie sztabki złota”.

„Poszliśmy na plażę, bo trochę się nudziliśmy, a ponieważ jestem fotografem, plaża, gdy wieje wiatr, jest idealna do robienia zdjęć” – powiedziała.

„Pojechaliśmy do St Margaret's Bay. Mój mąż i Henry wrzucali kamienie do morza, a ja byłam na plaży. Nagle Henry podbiegł do mnie ze skamieniałością.

mpu1

„Powiedział: «Mamo, zobacz, co znalazłem»”. Zawsze przynosił mi kamienie i inne rzeczy, ale to było trochę niezwykłe.

„Powiedziałam mu, że uważam, że to coś zupełnie innego i nie wiem, co to jest. Poprosił, żeby zabrać to do domu, a ja zwykle mu mówię, że powinniśmy zostawić kamienie na plaży, ale te kamienie były tak niezwykłe, że pomyślałem, że Spróbuję je rozgryźć, kiedy wrócimy do domu.

„Wiem, że to nie jest warte żadnych pieniędzy, ale to jak znalezienie sztabki złota na ziemi – tego się nie spodziewasz…”

47-latek twierdzi jednak, że nawet po kilku dniach wszyscy o tym zapomnieli.

„Po prostu wrzuciłam to do torby i zapomniałam o tym” – powiedziała.

„Wyjęłam to z torby i powiedziałam mężowi, że tak naprawdę nie wiem, co to jest, ponieważ wyglądało tak dziwnie.

„Myślałem, że kamień jest czymś pokryty, więc zrobiłem mu kilka zdjęć i zapytałem na Facebooku, czy ktoś wie, co zakrywa ten kamień. Nawet nie pomyślałem, że to skamielina.

READ  Rozpoczyna się wyścig o kosmos z Szetlandów

Na post pani Deb-Fuller odpowiedziało kilka osób, w tym mężczyzna, który powiedział jej, że jest to skamielina mikrastra mająca ponad 100 milionów lat.

Uważa się, że skamieniałość ma 100 milionów lat. Zdjęcie: Sam Deb Fuller

„Krótką chwilę później ktoś inny opublikował post i powiedział mi, że to dwie skamieniałości w jednej” – dodała.

mpu2

„Jego skorupa była wypełniona Entobią cretacea, pasożytniczą gąbką tunelującą, która nadaje mu dziwny wygląd przypominający mózg” – powiedział.

„To naprawdę niezwykłe”.

Micraster (nazwa naukowa: Micraster) to wymarły rodzaj szkarłupni (zwierząt morskich) żyjący od późnej kredy do wczesnego eocenu. Mikrogwiazdy to echinoidy żyjące w norach pod powierzchnią osadu.

Tymczasem entopie Cretaceae to skamieniałe pozostałości w stałym podłożu utworzonym przez gąbki w postaci rozgałęzionej sieci chodników, często z regularnymi powiększeniami zwanymi komorami.

Henry był zdumiony swoim odkryciem i gdy odkrył swój wiek, powiedział matce: „On jest starszy od ciebie, mamo!”

Pani Deb Fuller twierdzi, że jej syn uwielbia Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i fascynują go dinozaury, dlatego bardzo się z tego wszystkiego cieszy.

„Jestem całkiem pewna, że ​​wrócimy do polowania na skamieniałości” – powiedziała. „To było całkowicie przypadkowe, ale myślę, że teraz naprawdę wzbudziło jego zainteresowanie”.

Rodzina nadal ma skamielinę i Deb Fuller twierdzi, że mogą skontaktować się z Muzeum Historii Naturalnej, aby sprawdzić, czy jest ona dla nich interesująca.

Dodała: „Wiem, że to nie jest warte żadnych pieniędzy, ale to jak znalezienie sztabki złota na ziemi. To coś, czego się nie spodziewasz”.

„Nigdy w życiu nie natknąłem się przypadkowo na skamieniałość, więc jest to naprawdę niezwykłe znalezisko”.