Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Symfonia ogłasza wykup inwestycji kapitałowej od globalnego inwestora w oprogramowanie Accel-KKR w ramach swoich planów przyspieszonego rozwoju

Park Menlo w Kalifornii. I Londyn I Warszawa, PolskaI 29 czerwca 2023 r /PRNewswire/ — symfoniawiodący dostawca oprogramowania do księgowości, płac i planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), ogłosił dziś podpisanie umowy zakupu przynoszącej zwrot ze wzrostu od Accel-KKR, wiodąca globalna firma inwestycyjna skoncentrowana na oprogramowaniu. Po sfinalizowaniu transakcji Accel-KKR dołączy do dotychczasowego inwestora Midoruba Jako sympatycy Symfonii. Ta inwestycja będzie reprezentować ponad 70 inwestycji w Europa i ponad 350 na całym świecie dla Accel-KKR. Warunki finansowe tej transakcji nie zostały ujawnione.

Symfonia jest wiodącym dostawcą oprogramowania do zarządzania finansami, kadrami płac i ERP dla firm księgowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polska. Inwestycja ta pozwoli Symfonii na umocnienie dotychczasowej pozycji lidera i silnej wartości marki w branży Polska Zostać liderem regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) poprzez przyspieszenie planów rozwoju organicznego i rozszerzenie skutecznej strategii fuzji i przejęć. Od momentu powstania ponad 25 lat temu jako jednostka biznesowa, a później wydzielona z Sage Group plc w marzec 2021 r Prowadzona przez MidEuropa Symfonia wsparła cyfrową transformację tysięcy polskich MŚP. Dziś lojalna baza klientów składająca się z ponad 50 000 małych i średnich firm Polska Codziennie możesz polegać na Symfonii w zakresie oprogramowania biznesowego o znaczeniu krytycznym.

„Jestem niezwykle dumny z tego, co nasz zespół Symfonii osiągnął przy wsparciu MidEurop, umacniając naszą niezależność i pozycję lidera rynku. Wierzę, że sukces, który odnieśliśmy w ciągu zaledwie dwóch lat, jest ewenementem na polskim rynku technologicznym” Piotr Siskiprezes Symfonii. „Dopiero zaczynamy: mamy ambitne plany, a dzięki globalnej wiedzy specjalistycznej, znajomości oprogramowania oraz głębi fuzji i przejęć, które wnosi Accel-KKR, wierzymy, że możemy rozszerzyć naszą pozycję lidera w Polska szybciej i skuteczniej”.

„Symfonia ugruntowała swoją pozycję dynamicznej siły na polskim rynku technologicznym dzięki zdolnemu zespołowi zarządzającemu i bazie utalentowanych pracowników” — powiedział. Maurice’a Hernandeza, Dyrektor Generalny Accel-KKR. „Cenimy sobie zaufanie i partnerstwo, jakie Symfonia i MidEuropa obdarzyły nas jako nowego inwestora wiodącego i nie możemy się doczekać, aby wnieść dogłębną wiedzę programową Accel-KKR i doświadczenie w zakresie globalnego wzrostu na kolejny etap rozwoju Symfonii”.

READ  Kraków gospodarzem 61. Konferencji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń (ICCA) 2022

Adama MalinowskiegoDyrektor w Accel-KKR, dodał: „Widzimy ogromny potencjał w Symfonii i cieszymy się, że możemy udostępnić nasze zasoby, aby wesprzeć wizję Symfonii, by stać się mistrzem oprogramowania biznesowego dla MŚP w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Goodwin i Kirkland & Ellis działają jako doradcy prawni odpowiednio przy przejęciu i finansowaniu dłużnym Accel-KKR, podczas gdy Vienna Capital Partners działa jako doradca finansowy Accel-KKR.

Transakcja wymaga zgód regulacyjnych i antymonopolowych.

O symfonii

Symfonia jest znaną marką i liderem w dziedzinie rozwiązań biznesowych ERP i płacowych dla MŚP na świecie. Polska. Dostarcza krytyczne oprogramowanie FMS/ERP/Payroll/HCM zróżnicowanej i lojalnej bazie klientów ponad 50 000 MŚP. Symfonia niedawno przeszła z modelu licencjonowania na subskrypcję i obecnie przoduje w przechodzeniu do chmury. Od zakończenia zbycia globalnego dostawcy oprogramowania ERP Sage w marzec 2021 rSymfonia wraz z MidEuropa wyruszyła w ambitną podróż mającą na celu wzmocnienie rozdrobnionego rynku oprogramowania dla MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej.

Naszą ambicją jest stać się wiodącym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej, częściowo poprzez fuzje i przejęcia w regionie. Kontynuujemy planowanie przestrzeni programowej w Europie Środkowej i Wschodniej i zdefiniowaliśmy już solidny zestaw możliwych do zrealizowania celów.

Od czasu przejęcia MidEuropa, Symfonia przyczyniła się do silnego wzrostu organicznego dzięki trzem wysokiej jakości akwizycjom, a mianowicie:

  • Reset2, jeden z wiodących dostawców oprogramowania płacowego w Polska
  • Cloud Planet, dostawca rozwiązań natywnych dla chmury dla segmentu małych i małych klientów w Polska
  • HRTec, dostawca oprogramowania HRM w chmurze

O Accel-KKR

Accel-KKR to firma inwestycyjna skoncentrowana na technologii 19 miliardów dolarów w skumulowanych zobowiązaniach kapitałowych. Firma koncentruje się na biznesie opartym na oprogramowaniu i technologii i jest dobrze przygotowana do osiągania zysków i wzrostu zysków. U podstaw strategii inwestycyjnej Accel-KKR leży zaangażowanie w rozwijanie silnego partnerstwa z zespołami zarządzającymi spółek portfelowych oraz skupienie się na budowaniu wartości wraz z zarządem poprzez wykorzystanie znaczących zasobów dostępnych w sieci Accel-KKR. Accel-KKR koncentruje się na firmach średniej wielkości i zapewnia szeroki wachlarz rozwiązań kapitałowych, w tym kapitał wykupu, inwestycje mniejszościowe i alternatywy kredytowe. Accel-KKR inwestuje również poprzez różnego rodzaju transakcje, w tym rekapitalizacje spółek prywatnych, przejęcia działów i transakcje prywatne. Accel-KKR ma swoją siedzibę przy ul Menlo Parki ma biura w Atlanta I Londyn. przyjezdny Accel-kkr.com uczyć się więcej.

READ  Świat różnic | biznes golfowy

Komunikacja medialna

Dla Symfonii:
Aleksandra Zubka
symfonia
+48 723238296
[email protected]

Dla Accel-KKR:
Todda Fogarty’ego
Kequest CNC
Bezpośredni: 1917992 1170
e-mail: [email protected]

Źródło: Accel-KKR