Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świątek kontynuuje zdobywanie Pucharu Ligi Angielskiej, a Polska w ćwierćfinale – Aktualności

Świątek kontynuuje zdobywanie Pucharu Ligi Angielskiej, a Polska w ćwierćfinale – Aktualności

Świątek i Hurkacz w grze podwójnej mieszanej pokonali Sorribesa Tormo i Alejandro Davidovicha Fokinę 6:0, 6:0.

Czytaj więcej…

Polska zawodniczka Iga Świątek gra przeciwko Hiszpance Sarze Sorribes Tormo podczas meczu singlowego. – Francja Agencja prasowa

Według Reutera

Opublikowany: Poniedziałek, 1 stycznia 2024, 18:03

Ostatnio zaktualizowany: Poniedziałek, 1 stycznia 2024, 18:04

Iga Świątek pokonała w poniedziałek w Pucharze Anglii Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:1 i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie w grze pojedynczej, a także podzieliła się zwycięstwem Huberta Hurkacza „podwójnym bajglem”, które zapewniło Polsce awans do ćwierćfinału turnieju. Mistrzostwa drużyn mieszanych.

Świątek i Hurkacz pokonali Sorribesa Tormo i Alejandro Davidovicha Fokinę 6:0, 6:0 w meczu debla mieszanego, zapewniając sobie czołowe miejsca w pierwszej grupie turnieju, w którym uczestniczy 18 krajów i którego pula nagród wynosi dziesięć milion dolarów.

„Cieszę się, że w piekarni jest kolejny szef kuchni” – powiedział Światek numer jeden na świecie, którego umiejętność miażdżenia przeciwników w grze pojedynczej bez utraty bramki wywołała w mediach społecznościowych takie zwroty jak „Eja Bakery”.

„Nie, tylko żartuję. Na Twitterze powiedzieli, że piekarnia powinna zostać zamknięta w Sylwestra, ale oto jesteśmy. Cieszę się, że zagrałem dobrze, a Hobby jest świetnym partnerem w grze mieszanej”.

Casper Ruud zintensyfikował także swoje przygotowania do Australian Open, który odbędzie się w dniach 14–28 stycznia, i odniósł dwa zwycięstwa, podwajając wysiłki, aby poprowadzić Norwegię do zwycięstwa 2:1 nad Chorwacją w Sydney.

Były numer dwa na świecie pokonał Bornę Corica 6:4, 6:1 i zrównał się ze swoim krajem po tym, jak Donna Vekic pokonała Malini Helgo 7:5, 3:6, 6:3. Następnie wraz z Ulrike Ekeri pokonał Vekicia i Ivana Dodiga 6:2, 3:6, 10:7.