Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

JD Sports Fashion kontynuuje swoją europejską ekspansję poprzez pełne przejęcie polskiej firmy MIG

JD Sports Fashion kontynuuje swoją europejską ekspansję poprzez pełne przejęcie polskiej firmy MIG

Czwartek, 18 stycznia 2024 o 7:46

MIG został przejęty przez JD Sports

JD Sports Fashion sfinalizowała transakcję nabycia 40% udziałów w polskiej grupie inwestycyjnej, kontynuując ekspansję na rynki europejskie.

Największy brytyjski sprzedawca odzieży sportowej podał, że jest obecnie wyłącznym właścicielem krakowskiej Marketing Investment Group (MIG), która zarządza siecią sklepów, w tym Timberland i Umbro.

Nastąpiło to po zatwierdzeniu konkurencji przez Komisję Europejską w grudniu, która uznała transakcję za zgodną z rynkiem wewnętrznym w świetle prawa dotyczącego fuzji.

JD pierwotnie otrzymał 60 procent udziałów w MIG w kwietniu 2021 r. i od tego czasu rozszerzyła swoją działalność na pięć krajów w Europie Środkowo-Wschodniej z 18 sklepami.

Notowana na giełdzie w Londynie spółka stwierdziła, że ​​przejęcie „przyczyniło się do dalszego usprawnienia jej działalności w Europie i stworzyło możliwość przyspieszenia rozwoju marki JD w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Kontynuuje serię przejęć i szerszą ekspansję sklepów na arenie międzynarodowej i w Europie. Latem ubiegłego roku JD zapłacił za pozostałe udziały hiszpańskiej spółki 500 mln euro, ujawniając jednocześnie plany otwarcia 50 sklepów na całym Bliskim Wschodzie po podpisaniu pierwszej umowy franczyzowej.

W ostatnim roku finansowym kończącym się styczniem 2023 r. firma MIG wygenerowała przychody w wysokości około 270 mln funtów. Obecnie jest właścicielem i operatorem łącznie 403 sklepów w 13 krajach, w tym 23 sklepów JD.

JD, która ma ponad 3377 sklepów na całym świecie, ucierpiała w tym roku z powodu niższych wydatków klientów w swoich placówkach. Obniżka prognoz zysków w zeszłym tygodniu spowodowała spadek akcji spółki o ponad 15 procent.

Kluczowy okres handlu świątecznego był również „słabszy”, niż oczekiwał zarząd, w wyniku „bardziej ostrożnych wydatków konsumenckich”.

READ  Polski rząd obiecał finansowanie klubów gospodyń wiejskich na obszarach o frekwencji powyżej 60%