Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Swatik wygrywa 25. mecz z rzędu i dociera do ćwierćfinału w Rzymie

(Reuters) – Numer jeden na świecie Iga Świątek przedłużyła swoją zwycięską passę do 25 meczów, pokonując Victorię Azarenkę 6:4 6:1 w ostatnich 16 turniejach Italian Open w czwartek.

Polak Świątek, który ma najdłuższą passę od zwycięskiej passy Sereny Williams w 27 meczach w 2015 roku, zmierzy się w piątek w ćwierćfinale z mistrzynią US Open 2019 Biancą Andreescu.

Świątek przegrała w pierwszym secie 0:3, ponieważ znalazła się pod presją po powrocie Azarenki, ale 20-latka zdołała wrócić, grając pięć kolejnych meczów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Gdy Świątek serwował seta przy stanie 5:3, były numer jeden na świecie, Azarenka, uratował cztery sety i przerwę na powrót do serwu. Świątek ostatecznie rozbił Azarenkę na piątym secie i ostatecznie zakończył seta.

Mistrz French Open 2020 zdominował drugi set, łamiąc Azarenkę jeszcze cztery razy, aby zakończyć mecz w mniej niż dwie godziny.

Świątek stara się o swój piąty tytuł w tym sezonie po wygraniu Doha, Indian Wells, Miami i Stuttgartu.

Andreescu dotarł do ćwierćfinału WTA 1000 po raz pierwszy od 14 miesięcy, pokonując kwalifikatorkę Petrę Martic 6:4, 6:4.

21-letnia Kanadyjka, która wróciła do pracy w Stuttgarcie w zeszłym miesiącu po zawieszeniu jej zdrowia psychicznego na sześć miesięcy, zadebiutuje w Rzymie.

Trzecia rozstawiona Aryna Sabalenka pokonała Jessicę Pegulę 6-1 6-4 i po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału w Rzymie, podczas gdy Gil Tichmann pokonał Elenę Rybakinę 6-7 (3) 6-3 7-5 w trwającym dłużej meczu niż trzy. Godziny.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Dodatkowe raporty Manasi Pathak w Bengaluru; Edytowanie przez Ed Osmond

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Były polski redaktor wygrywa Grand Prix Hiszpanii