Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raphael Kapilinsky, zwycięzca Berlińskiego Kryształowego Niedźwiedzia, nagrywa „Wspomnienia z Budapesztu”

Raphael Kapilinsky, zwycięzca Berlińskiego Kryształowego Niedźwiedzia, nagrywa „Wspomnienia z Budapesztu”

Rafael KapilinskiW tym tygodniu w Budapeszcie zakończyły się zdjęcia do dramatu „Budapest Diary”. Koprodukcja polsko-węgierska powstała w 1981 r., kiedy pogłębił się kryzys polityczny i gospodarczy w Polsce, a wiele osób wyjechało na Węgry, gdzie represje były mniej dotkliwe, jak podaje Nowy film o Europie.

Kaplinsky jest pisarzem i reżyserem mieszkającym w Londynie, absolwentem brytyjskiej Narodowej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej oraz Londyńskiej Szkoły Filmowej. W 2017 roku zdobył Nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za swój pierwszy film fabularny „Butterfly Kisses”, brytyjska produkcja.

Więcej od Variety

„Budapeszt Diaries” Kaplinsky’ego opowiada poruszającą historię o związku 11-letniego Erica z jego matką Haną. Twierdzi, że podróżują, aby Eric mógł zobaczyć piękniejszy i bardziej kolorowy świat. W końcu odkrywa, że ​​motywy ich podróży i świata dorosłych są znacznie bardziej złożone, niż sobie wyobrażał.

& # x00201c;  Dziennik Budapeszteński”  - Źródło: dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

„Budapeszt Memoirs” – źródło zdjęcia: dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

Dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

Po kilku występach w polskich serialach, to… Agnieszka JudyckaJej pierwsza główna rola w filmie fabularnym jako matki. W obsadzie znaleźli się głównie polscy aktorzy, m.in. Piotr Rogucki, Mykyta Liaszczenko, Ołeksandr Liaszczenko, Sambor Czarnota, Paweł Janyst, Bartłomiej Firlet, Arkadiusz Smoleński i Klara Bielawka. Wśród węgierskich aktorów największą rolę odgrywa Dorka Grealus.

Produkcja ruszyła w Katowicach w marcu, a później w tym samym miesiącu przeniosła się do Budapesztu. Filmowanie zakończy się we Wrocławiu 19 maja. A na strzelanie zostało 36 dni.

Kapeliński opracował scenariusz, luźno oparty na prawdziwej historii z jego dzieciństwa, w Cinéfondation Residence, w programie EKRAN i w Ateliers d’Angers Workshop i był finalistą konkursu Script Pro Scenariusz.

- Źródło: dzięki uprzejmości FNE

– Źródło: dzięki uprzejmości FNE

Dzięki uprzejmości FNE

„Pamiętniki z Budapesztu” zostały wyprodukowane przez Majorzatę Domain i Dominicę Mandela za pośrednictwem Domino Films, a koproducentami z Gaborem Osvathem i Balazem Zacharem przez Filmfabric.

READ  PIŁKA NOŻNA - Lewandowski nadal wykonuje rzuty karne pomimo nieobecności Meksyku

Film został sfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF), Śląską Korporację Filmową, Centrum Technologii Audiowizualnych (CTA) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Narodowy Instytut Filmowy – Węgry również wsparł produkcję kwotą 517 000 euro. Całkowity budżet to około 2,5 miliona euro.

Ten artykuł został opublikowany we współpracy z internetowym serwisem informacyjnym Nowy film o Europieobejmujący wiadomości z branży filmowej i telewizyjnej z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.