Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sukces Świdecha pomaga ożywić konkurencję na polskim wybrzeżu

WARSZAWA (Reuters) – Zwycięstwo Polski Igi Swedek w niespełna 10 lat pomogło sprowadzić turniej kobiet WTA na brzegi kraju, a lokalni kibice mają szansę zobaczyć jej grę, poinformowali organizatorzy w poniedziałek.

Nastolatek Swedek został pierwszym polskim mistrzem Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, wygrywając w październiku przetasowany French Open 6-4, 6-1.

Najmłodsza kobieta, która zdobyła tytuł od czasu Moniki Seles w 1992 roku, pierwsza Polka, która dotarła do finału Rolanda Krossa od 81 lat i pierwsza w jakimkolwiek większym konkursie po Agnieszce Radwańskiej na Wimbledonie w 2012 roku.

„Oczywiście decyzja Igi zainspirowała nas i pomogła nam zorganizować te zawody. Takie pomysły istnieją od dawna, ale bardzo trudno było połączyć wiele rzeczy w całość…” Ojciec Igi, Thomas, dyrektor generalny Tennis Consulting, organizatorzy turnieju – poinformował Reuters.

„Sponsorzy muszą być zainteresowani organizacją takiego konkursu … (sukces Igi) z pewnością pomogli …”

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 17-25 lipca w Gwinei w północnej Polsce, ma łączną pulę nagród w wysokości 235 000 USD, podali organizatorzy.

Polska złagodziła niektóre nowe ograniczenia związane z koronawirusem w całym kraju, otwierając stoki narciarskie i kina, hotele i teatry do 50% pojemności, ale urzędnicy twierdzą, że środki będą musiały zostać wycofane, ponieważ liczba przypadków ponownie wzrośnie.

„Bierzemy to pod uwagę (możliwe ograniczenia) i oczywiście może się zdarzyć, na przykład kibice nie będą mogli zasiadać w trybunałach … mecz będzie transmitowany w telewizji, więc mam nadzieję, że zrekompensuje to (potencjalny) brak” fanów – dodał Tomas Swedek.

W sobotę Iga Swedek pokonała w finale międzynarodowym w Adelajdzie z drugiego miejsca Belindę Bencic ze Szwajcarii 6: 2, 6: 2.

Anna Copper Report; Edytowanie przez Kena Ferrisa