Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studenci TJHS w hrabstwie Fairfax wystrzeliwują satelitę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – NBC4 Washington

Studenci TJHS w hrabstwie Fairfax wystrzeliwują satelitę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – NBC4 Washington

To wielki dzień dla uczniów Thomas Jefferson High School of Science and Technology w hrabstwie Fairfax w Wirginii: zaprojektowany przez nich projekt naukowy jest teraz w kosmosie.

Satelita zbudowany przez młodych naukowców został wystrzelony z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wczesnym rankiem w czwartek.

Tamtejsi studenci są zaznajomieni z mottem „strzelaj do gwiazd”, a ci, którzy są częścią programu kosmicznego, nieustannie zastanawiają się, jak wypchnąć badania naukowe do wszechświata.

Ich najnowszy projekt opiera się na myśleniu byłych studentów TJHS.

„To, co początkowo chcieli zrobić, to wysłać małą jednostkę radiową i przetestować, czy to działa, czy nie”, powiedział Nikhil K, kierownik projektu w TG Reverb.

Obecni studenci postanowili rozwinąć to pytanie. Ich misja pozwala im stworzyć ulepszone radio kosmiczne.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli komunikować się ze stacją kosmiczną, gdy urządzenie znajduje się w przestrzeni kosmicznej.

„Ponieważ radio komunikuje się z konstelacją satelitów, a nie ze stacją naziemną, możemy pobierać znacznie mniej energii niż konwencjonalne radia” – powiedział Alan H., inny student, który pracował nad projektem.

Zaprojektowane i zbudowane przez nich radio zostało wystrzelone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek rano. Ich ciekawość i poświęcenie doprowadziły do ​​partnerstwa i nagród NASA, nie wspominając już o niezapomnianym doświadczeniu.

Fakt, że całowaliśmy się w liceum [the satellite] Karim J powiedział: „Wysłanie go w kosmos jest motywujące nie tylko dla nas, ale także dla innych uczniów szkół średnich w całym kraju i innych grup, które próbują dotrzeć do tego punktu”.

To dopiero początek programu, którego celem jest już kolejna misja kosmiczna — i szkolenie nowej generacji inżynierów.

„W pewnym sensie próbowaliśmy stworzyć program” — powiedziała Christine Coco, dyrektor szkolnego laboratorium robotyki. „W ten sposób uczniowie szkół średnich mogą uzyskać możliwość doświadczenia pracy w branży lotniczej przed wejściem do branży lotniczej”.

READ  Księżyc oddala się od Ziemi i ma znaczący wpływ na czas