Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Steve Clark mówi, że wkład Johna McGinna w jego kraj sprawił, że jest „zadłużony” u pół centuriona | wiadomości piłkarskie

Trener Szkocji Steve Clarke złożył hołd Johnowi McGinnowi przed swoim 50. występem w reprezentacji, mówiąc, że „jest winien” wkład pomocnika.

McGinn strzelił w Hampden Park swojego czternastego gola w wygranym 3:0 meczu z Ukrainą w środę wieczorem z pomocnikiem Aston Villi, tak ważnym dla jego kraju jak zawsze w Hampden Park. wiek. przeciwko Republice Irlandii w sobotni wieczór.

Clarke zapewnił mu stałą obecność w ostatnich latach – McGinn grał każdą minutę kampanii Szkocji na Euro 2020 i rozpoczął wszystkie oprócz jednego z 11 meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w tegorocznym turnieju w Katarze.

Szkocki trener miał kilku lepszych zawodników podczas jego kadencji, a on pochwalił swojego zaufanego zastępcę kapitana przed meczem Ligi Narodów w ten weekend.

„Musisz tylko spojrzeć na jego wkład, jego wyniki i jego pomoc” – powiedział. „Może grać na różnych pozycjach w środku pola, wnosząc do grupy swoją jasną i jasną osobowość.

„Jest kluczowym członkiem zespołu na boisku i poza nim i myślę, że cieszy go, kiedy popycham go trochę do przodu, aby uzyskać szansę na zdobycie tych bramek i asyst. Poszło nam naprawdę dobrze. Dla nas, ja zawdzięczam Johnowi wiele dobrych zwycięstw, które odnieśliśmy, ponieważ ma gole lub krytyczne podania.

– Mam nadzieję, że będzie mógł dalej grać, osiągnąć 100 meczów, zdobyć kilka bramek i asystować po drodze.

Szkocja przeskoczyła nad Ukrainą, aby zająć pierwsze miejsce w grupie Ligi Narodów po środowym wielkim zwycięstwie, co oznacza, że ​​są teraz bezpieczni przed spadkiem do Ligi C, a jeśli Armenia może wyświadczyć im przysługę w drugim sobotnim meczu, mogą zagwarantować awans do Ligi. Top. – Poziom rywalizacji dzięki wygranej w Hampden w ten weekend.

Clarke powiedział dziennikarzom, że nie chce myśleć o możliwościach tego, co mogłoby to przynieść – w tym korzystniejszej ocenie w losowaniu eliminacji do Euro 2024 w przyszłym miesiącu – ale zauważył, że jego zespół wygra grupę B1, jeśli zrobi dublet. Ukraina we wtorek, bez względu na to, co stanie się z Irlandią.

READ  Polska odrzuca orzeczenie FIFA, że Rosja może grać w eliminacjach mistrzostw świata jako RFU

„Mówiłem wcześniej o tym, że teraz będziesz na pozycji, w której zagrasz z Ukrainą w Polsce, będziemy mieli szansę na pierwsze miejsce w grupie” – powiedział. „Ale w tej chwili jedyne, co osiągnęliśmy, to to, że nie możemy wymknąć się z grupy.

„Musimy poradzić sobie z meczem z Irlandią, jak również z meczem z Ukrainą, upewniając się, że gramy z nimi i czujemy się dobrze ze sobą i szukamy punktu kwalifikacyjnego. Możemy to zrobić, ale skupmy się po prostu na następnym meczu i weźmy kolejny krok naprzód.”

McGinn: Patrzę na listę strzelców

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Szkocki John McGinn powiedział, że wybór sobotniego 50. meczu w Szkocji będzie dla niego wielkim osobistym momentem.

Kariera McGinna rzadko przynosiła klubowi dużą liczbę goli, biorąc pod uwagę jego wynik około jednego na 10, ale w jego kraju było zupełnie inaczej – z lepszym niż jeden gol na trzy mecze od otwarcia konta. w 2019 roku.

Ten wskaźnik trafień zapewnił mu już dziewiąte miejsce wśród najlepszych strzelców Szkocji, a pięć kolejnych umieściłoby go w pierwszej piątce w historii kraju – coś, co człowiek Aston Villi obserwuje baczniej niż niektórzy z jego międzynarodowych kolegów.

– To surrealistyczne, zwłaszcza gdy w moich pierwszych 15 meczach międzynarodowych nie było goli ani asyst – powiedział. Sky Sports. „To było kilka szalonych lat, które pokochałem. Każdy uwielbia zdobywać punkty, szczególnie dla swojego kraju – więc znam swoje miejsce w tabeli, jestem dość ekscentryczny, jeśli chodzi o to, i miałem moje oczy na graczy powyżej.

„Śmiałbym się [the idea of playing 50 games] kiedy to się zaczęło. To była szalona jazda i gdybym został wybrany w sobotę, 50 występów przekroczyłoby moje marzenia. Wystarczył mi jeden kapelusz, będąc Szkotem, i dorastałem, oglądając wszystkie mecze w Szkocji.

READ  Kanadyjska mistrzyni świata Jessica Klimkett przechodzi do historii z brązem olimpijskim w judo kobiet

„To będzie wielki moment na poziomie osobistym, aby poprowadzić swój kraj pod nieobecność Robowa i osiągnąć wspaniałe osiągnięcie”.