Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spire Global otrzymał kontrakt o wartości 1,7 miliona dolarów od Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) na dostarczenie danych o pogodzie kosmicznej.

Wiedeń, Wirginia – (drut roboczy) –Spire Global, Inc. (NYSE: SPIR) („Spire” lub „Firma”), wiodący globalny dostawca danych, analiz i usług kosmicznych, ogłosił dzisiaj, że otrzymał kontrakt na komercyjne dane pogodowe (CWDP) na pogodę kosmiczną w ramach Program Danych Handlowych Administracji Narodowej (CDP) dla Oceanografii i Oceanografii (NOAA). Spire dostarczy dane o okultacji radiowej (RO) w czasie zbliżonym do rzeczywistego do modeli prognozy pogody kosmicznej NOAA w celu pomiaru warunków jonosferycznych, które wpływają na takie działania, jak lotnictwo, operacje satelitarne, nawigacja i komunikacja.

„Koncentracja NOAA na danych o pogodzie kosmicznej dała komercyjnym usługodawcom możliwość zaprezentowania zwiększonej jakości i wpływu, jaki ich dane mogą mieć na modele i aplikacje pogody jonowej”, powiedział Chuck Cash, wiceprezes ds. sprzedaży federalnej w Spire. „Spire ma zaszczyt kontynuować współpracę z NOAA, aby zapewnić pomiary blokowania fal radiowych, które pomogą NOAA osiągnąć jej cele i ostatecznie chronić społeczność”.

Nagroda jest wyceniana na 1,7 miliona dolarów i reprezentuje stałą zdolność Spire do dostarczania wysokiej jakości danych handlowych dla modeli prognozy pogody NOAA. Oczekuje się, że badania CWDP NOAA z wykorzystaniem danych Spire będą kontynuowane przez 12 miesięcy.

Spire dostarczał NOAA dane od 2016 r., demonstrując wartość komercyjnych danych satelitarnych w modelach prognozowania pogody. Na początku tego roku National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) przyznała firmie Spire kontrakt o wartości 8 milionów dolarów na zwiększenie liczby profili odwróconej osmozy z 3000 do 5500 do wykorzystania w operacyjnych prognozach pogody. Nagroda reprezentuje największy pojedynczy zakup danych handlowych i operacyjnych dotyczących RO, dokonany przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Dzięki w pełni rozłożonej konstelacji ponad 100 satelitów Spire jest największym producentem danych o niewidzialności radiowej i zapewnia szeroką gamę bieżących rozwiązań pogodowych, historycznych danych pogodowych i prognoz pogody.

O Spire Global, Inc.

Spire (NYSE: SPIR) jest wiodącym światowym dostawcą danych, analiz i usług kosmicznych, zapewniającym dostęp do unikalnych zestawów danych i potężnych informacji o Ziemi z absolutnego punktu widzenia, dzięki czemu organizacje mogą podejmować decyzje z pewnością i dokładnością, i szybkość. Spire wykorzystuje jedną z największych na świecie wielozadaniowych konstelacji satelitarnych, aby uzyskać cenne, trudne do zdobycia dane i wzbogacić je rozwiązaniami predykcyjnymi. Spire następnie udostępnia te dane jako subskrypcję organizacjom na całym świecie, aby mogły usprawnić operacje biznesowe, zmniejszyć swój wpływ na środowisko i wykorzystać zasoby na rzecz wzrostu, przewagi konkurencyjnej i łagodzenia ryzyka. Spire zapewnia organizacjom komercyjnym i rządowym przewagę konkurencyjną, której poszukują, aby wprowadzać innowacje i rozwiązywać niektóre z najtrudniejszych problemów na świecie dzięki spostrzeżeniom z kosmosu. Spire ma biura w San Francisco, Boulder, Waszyngtonie, Ontario, Glasgow, Oxfordshire, Luksemburgu i Singapurze. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.spire.com.

READ  Pete Davidson wyruszy w kosmos podczas czwartego lotu człowieka dla Blue Origin