Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Specjalny wysłannik USA Kerry, Energy News, ET EnergyWorld

Nowe Delhi: Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. Klimatu John Kerry powiedział w czwartek, że byłoby miło, gdyby Indie ogłosiły cel zerowej emisji netto, ale „nie jest to absolutny wymóg”, ponieważ kraj ten robi wszystko, co musi. Powiedział, że dzięki realizacji indyjskiego planu 450 gigawatów energii odnawialnej do 2030 r. Będzie to jeden z niewielu krajów, które pomogą „utrzymać przy życiu 1,5 stopnia” (osiągnięcie celu polegającego na ograniczeniu globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia Celsjusza).

Zapytany, czy praktyczne byłoby oczekiwanie, że Indie ogłoszą cel zerowy netto, Kerry powiedział: „Czy myślę, że tak może być? Tak … ale to nie było moje przesłanie na moich spotkaniach z premierem (Narendrą) Modim. wyzwanie. ”.

„Byłoby miło, gdyby Indie chciały to powiedzieć, ale nie sądzę, że jest to absolutny wymóg w tym sensie, że Indie robią wszystko, co muszą (do zrobienia), aby nas tam dostać … to lepsze niż wiele Państwa.”

Zero netto oznacza zbilansowanie ilości gazów cieplarnianych emitowanych do środowiska poprzez usunięcie równoważnej objętości. Można to osiągnąć różnymi metodami, w tym rekultywacją lasów lub technologią bezpośredniego wychwytywania i składowania powietrza (DACS), zgodnie z danymi World Resources Institute.

Chcąc odzyskać globalne przywództwo w walce ze zmianami klimatycznymi, oczekuje się, że Stany Zjednoczone ogłoszą cel zerowej emisji netto do 2050 r. Na zbliżającym się szczycie przywódców prezydenta Joe Bidena w sprawie klimatu.

Biden wezwał 40 światowych przywódców, w tym premiera Modiego, na wirtualny szczyt w dniach 22-23 kwietnia, aby podkreślić pilność i korzyści gospodarcze wynikające z silniejszych działań w dziedzinie klimatu.

Opłaca się skłonić wszystkich do złożenia przysięgi. Kerry powiedział, że Stany Zjednoczone witają ich z zadowoleniem, ale jeszcze ważniejsze są rzeczywiste działania teraz od 2020 do 2030 roku.

READ  Przedsiębiorcy imigranci walczą o finansowanie. Niektórzy inwestorzy widzą w tym szansę

„Jeśli nie masz możliwości osiągnięcia granicy 1,5 (stopnia Celsjusza), nie będziesz mieć możliwości osiągnięcia zera netto (celów emisji). To pilne. PM Modi to rozumie, my też” – powiedział .

„Wyzwaniem, przed którym staniemy w nadchodzących miesiącach … (jest) zaangażowanie większej liczby osób w latach 2020–2030. To właśnie próbuje zrobić prezydent Biden na szczycie, który organizuje, prosząc kraje o zwiększenie ich ambicji” – on dodał.

„Każdy kraj będzie miał okazję powiedzieć, jakie ma plany na przyszłość i czy podnosi swoje ambicje” – powiedział Kerry na szczycie, dodając: „Uważamy, że jest to bardzo ważne”.

Kerry powiedział, że Stany Zjednoczone chcą ułatwić Indiom osiągnięcie celu 450 gigawatów energii odnawialnej do 2030 roku.

„Jest to część partnerstwa, na które zgodziliśmy się wczoraj (środa) w naszych dyskusjach, ponieważ zamierzamy ściśle ze sobą współpracować” – powiedział.