Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wszechświatowy system płatności dla gospodarki o wartości 250 miliardów dolarów wprowadzony przez firmę Krafton

Wszechświatowy system płatności dla gospodarki o wartości 250 miliardów dolarów wprowadzony przez firmę Krafton

Krafton, spółka matka PUBG, ogłosiła wprowadzenie na blockchain Cosmos. Sieć Settlus z siedzibą w Kosmosie zapewni twórcom przejrzysty system rozliczeń. Lee ujawnił również, że Settlus omawiał użycie stablecoina USDC do płacenia twórcom.

To nie pierwszy raz, kiedy firma wkroczyła w przestrzeń blockchain. W marcu 2022 roku firma opublikowała komunikat prasowy, w którym ogłosiła współpracę z Solana Labs w celu wspierania projektowania i marketingu gier i usług opartych na blockchain. Jednak żaden produkt ani gra nie została sfinalizowana w ramach tej współpracy.

Według oficjalnej strony Settlus jest to blockchain specjalnie zaprojektowany, aby służyć jako system rozliczeniowy dla gospodarki twórców. Ponadto zapewnia również takie funkcje, jak zapewnianie transakcji NFT w przypadku uprawnień kapitałowych, ułatwianie natychmiastowych płatności dzięki przejrzystym rejestrom transakcji oraz zapewnianie płynnej interoperacyjności transakcji NFT bez konieczności stosowania mostów.

W 2023 r. gospodarka twórców będzie liczyć ponad 200 milionów serwisów z treściami. Obecnie Goldman Sachs spodziewa się, że do 2027 r. gospodarka twórców będzie warta około 480 miliardów dolarów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z oczekiwaną wartością 250 miliardów dolarów w 2023 r.

Krafton powstał w listopadzie 2018 roku, aby pełnić funkcję spółki-matki firmy Bluehole, założonej przez Chang-Byung-gyu w Seulu w marcu 2007 roku. Firma wyprodukowała wiele popularnych gier, takich jak PUBG, TERA, Battleground, New State Mobile i Księżycowy Łamacz.

Według Forbesa, właściciela Crafton, Chang ma majątek wart 2,9 miliarda dolarów i jest jednym z siedmiu miliarderów zajmujących się grami w Korei Południowej. Kraft ma na celu utrzymanie zaangażowania graczy i zapewnienie przyjemnych wrażeń.

Inne aktualności związane z Craftonem

W marcu 2023 roku polska firma PCF Group zajmująca się grami wideo stwierdziła, że ​​Krafton Inc. Wspierany przez chińską firmę Tencent obejmie 10% udziałów w spółce, podnosząc jej udziały o prawie 10%.

READ  Dostawy gazu: rytuał upokorzenia Putina strzałem ostrzegawczym w stronę Niemiec | Wiadomości biznesowe

Piotr Bogusz z Erste Group napisał w notatce, że przyciągnięcie inwestorów takich jak Krafton może pozytywnie wpłynąć na jakość i marketing powstających gier.

Krafton, który koncentruje się na rozwijaniu oryginalnych adresów IP i budowaniu wciągających wirtualnych światów, w których fani grają razem i dzielą się zabawnymi chwilami, planuje zainwestować 150 milionów dolarów w gry i technologię na rynku indyjskim.

Indie zgodziły się także na wznowienie popularnej gry mobilnej Battlegrounds Mobile India (BGMI) na okres próbny po 10-miesięcznym zakazie. Ministerstwa spraw zagranicznych i kultury Korei Południowej odbyły spotkania ze swoimi indyjskimi odpowiednikami, aby pomóc w zniesieniu zakazu w tym kraju. Zakaz dotyczący BGMI wynika z obaw związanych z udostępnianiem i eksploracją danych w Chinach.

Nancy J.  Allena
Najnowsze posty Nancy J. Allen (Pokaż wszystko)