Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skrajnie prawicowy poseł używa gaśnicy do gaszenia świecy chanukowej w parlamencie.

Skrajnie prawicowy poseł używa gaśnicy do gaszenia świecy chanukowej w parlamencie.

Grzegorz Braun na scenie kameralnej nazwał Chanukę „szatańską”, deklarując, że przywróci „normalność”. Zdjęcie dzięki uprzejmości Reuters

Marszałek polskiego parlamentu wydala skrajnie prawicowego posła.

Na stronie prywatnego nadawcy TVN24 pojawił się materiał wideo, na którym widać, jak członek federacji Grzegorz Braun używa gaśnicy, a następnie przechodzi przez lobby parlamentu w kierunku, gdzie stały znicze. Kiedy okolicę otoczyła biała chmura, pracownicy ochrony ewakuowali okolicę.

Mieszkańcy okolicy oglądali w telewizji całą akcję gaśniczą.

Później na kameralnej scenie stanął Grzegorz Braun i nazwał Chanukę „szatańską”, zapowiadając, że przywróci „normalność”.

Zapytany, czy wstydzi się po tym incydencie, Brown odpowiedział: „Ludzie, którzy angażują się w czyny szatańskie, powinni się wstydzić”.

Marszałek Simone Holonia ogłosiła, że ​​zgłosi swoje działania prawnikom i zakazała jej udziału w spotkaniu.

Po uścisku dłoni z innymi członkami skrajnej prawicy Brown opuścił pokój.

„Nie będzie tolerancji dla rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu, dopóki będę przewodniczącym parlamentu” – powiedziała dziennikarzom Holonia.

W wiadomości udostępnionej w serwisie społecznościowym X polski katolicki arcybiskup kardynał Kreskors Rysz wyraził swoje zaniepokojenie zachowaniem Browna.

„(Ja) przepraszam całą społeczność żydowską w Polsce” – napisał.

(z danymi agencji)

Opublikowano: 12 grudnia 2023 23:14:03 IST

READ  Europejski Trybunał Praw Człowieka wzywa Polskę do podjęcia „szybkich działań” w sprawie niezawisłości sędziowskiej - POLITICO