Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siły Kosmiczne planują wykorzystać sektor komercyjny w celu zwiększenia świadomości domeny kosmicznej

Siły Kosmiczne planują wykorzystać sektor komercyjny w celu zwiększenia świadomości domeny kosmicznej

Generał porucznik David MillerAby to osiągnąć, Siły Kosmiczne planują zacieśnić współpracę z partnerami branżowymi, powiedział dowódca Dowództwa Operacji Kosmicznych Świadomość domeny kosmicznej Jak poinformował we wtorek SpaceNews, nabył dane do śledzenia przestrzeni komercyjnej i możliwości analityczne.

Miller zauważył, że komercyjne usługi satelitarne mogą wspierać operacje kosmiczne o krytycznym znaczeniu dla misji, ale branża usług musi rozważyć zalety i wady polegania na systemach prywatnych w porównaniu ze sprzętem będącym własnością rządu.

„Tam, gdzie mogą zapewnić zaplecze operacyjne, elastyczność misji, szybką przebudowę i wsparcie dla podstawowych zdolności, jestem jak najbardziej za tym i chcę, aby tak się stało” – powiedział Miller. „Chcę wykorzystać możliwości analityki, interpretacji danych i szybkość w cyklach decyzyjnych”.

Opracowywana jest strategia komercyjna Sił Kosmicznych, która ma stanowić wskazówkę dla branży usługowej we współpracy z prywatnymi dostawcami usług satelitarnych.

„Do zaorania jest więcej obszarów misyjnych, a część z nich zapewnią partnerzy handlowi i sojusznicy” – powiedział Miller.

Dołącz do Klubu Oficerskiego Potomac Szczyt Kosmiczny 2024 5 marca, aby dowiedzieć się, jak nowe technologie, inwestycje komercyjne i wrogie zagrożenia kształtują przyszłość kosmosu. Kliknij tutaj aby się zarejestrować!

READ  Zespół proponuje „nanoczekoladę” jako nowy sposób przechowywania wodoru