Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Senat USA osiąga porozumienie w sprawie przedłużenia limitu zadłużenia do początku grudnia | Wiadomości z USA

liderzy na Kapitol Rozmawiali po północy o podniesieniu limit zadłużenia i unikaj katastrofa gospodarcza.

Podsumowując: Kongres Musisz głosować, aby podnieść kraj pułap zadłużenia, nasz sztuczny limit kredytowy, o 18 październikalub zaryzykuj Stany Zjednoczone nie spłaca swoich długów Po raz pierwszy w swojej historii. Niespłacanie naszego długu oznaczaWynagrodzenia członków służby przestanie. Korzyści dla weteranów przestanie i wiele więcej ” Joe Biden Powiedział wczoraj.

„Niepodniesienie limitu zadłużenia podważyłoby integralność Stanów Zjednoczonych”. Obligacje skarbowe, zagrożony stan rezerwy w dolarach Jako globalna waluta, od której zależy świat, Obniżenie ratingu kredytowego USA prowadzi do wysokie stopy procentowe Dla rodzin rozmawiających o kredytach hipotecznych, pożyczkach samochodowych i kartach kredytowych”.

Demokraci Mogą podnieść limit zadłużenia zwykłą większością głosów, którą mają, ale Republikanie używałem dwa razy złamany Aby przerwać ich wysiłki – potrzeba 60 głosów, aby przerwać przeszkodę.

Republikanie chcą, aby Demokraci podnieśli limit zadłużenia „sami” poprzez: korekta budżetu, a Długi i skomplikowany proces Jak na ironię, ułatwia to uchwalanie przepisów Senat – I taki, który również by utrudniał Program legislacyjny Bidena. Kongres może co najwyżej tylko zajrzeć Budżet korygujący trzy rachunki Ogólne – Ktoś już poszedł na rachunek Covid w tym roku i z Ustawa o pojednaniu infrastruktury ludzkiej I Prawa wyborcze W przyszłości Demokraci słusznie chcą zarezerwować tę taktykę dla swojego surowszego ustawodawstwa.

I dlatego Demokraci Postanowił oszukać, a Biden zmienił swoje stanowisko Zmiana zasad prokrastynacji i senator Chris Koons Dokuczanie, że prawdopodobnie dostali na to 50 głosów. centrowy senator demokratów Dwór Joego Zabił to kłamstwo prawie na miejscu, mówiąc, że jego stanowisko w sprawie przeszkód nie zmieniło się, ale wkrótce potem przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell Zrób najmniejsze ustępstwa.

McConnell zasugerował albo Wzrost krótkoterminowy, stała kwota Od pułapu zadłużenia do grudnia lub przyspieszonego korekta budżetu Przetwarzanie.

READ  Rosja i Ukraina na żywo: Rebelia Grupy Wagnera zbliża Rosję do wojny domowej, przyznaje Putin

Kierownictwo spędziło resztę nocy na spotkaniach, omawiając te umowy i to prowadzi nas do teraz.

Manu Raju
(mkraju)

Schumer tuż po północy o krótkoterminowym pułapie zadłużenia rozmawia z McConnellem. „Robimy duże postępy, jeszcze nas tam nie ma, ale mam nadzieję, że dziś rano (czwartek) dojdziemy do porozumienia”.


7 października 2021

Niektórzy Demokraci twierdzą, że te propozycje wciąż nie wystarczą: McConnell nadal będzie wzywał do pojednania budżetowego w grudniu, a Demokraci wcale tego nie chcą.

Jake Sherman
(JakeSherman)

Prawda jest taka, że ​​Schumer i McConnell grają tutaj z błędnymi rozdaniami.

Schumer próbuje powiedzieć, że pojednanie jest skomplikowane i ryzykowne w przypadku przekroczenia limitu zadłużenia

Ale prawda: McConnell martwił się, że Demokraci osłabią/wyeliminują tutejsze zakłócenia.


7 października 2021

Jake Sherman
(JakeSherman)

To ledwie kopie puszkę. ledwo. Demokraci mogą pracować nad pojednaniem, ale dług powróci w ciągu kilku tygodni.

Celem McConnella jest chaos.


7 października 2021

biały Dom sekretarz prasowy Jin Psaki Wczoraj powiedział, że podczas gdy dyskusje wciąż trwają, jest na to jasne rozwiązanie Republikanie Mogą po prostu przestać używać prokrastynacji do kuśtykania Demokratów i pozwolić im samodzielnie podnieść pułap zadłużenia bez rozliczania budżetu.

„Możemy to zrobić dzisiaj”, powiedziała. „Nie musimy kopać w puszkę. Nie musimy przechodzić przez uciążliwy proces, który każdego dnia niesie ze sobą dodatkowe ryzyko.”