Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sajid Javid mówi, że wariant Omicron Covid rozprzestrzenia się teraz poprzez „przenoszenie przez społeczność” w Anglii

Wariant Omikronowy COVID-19 Obecnie rozprzestrzenia się poprzez „przenoszenie przez społeczność w wielu regionach Anglii” – powiedział Sajid Javid.

Minister zdrowia Javid powiedział Izbie Gmin: „Wariant Omicron nadal rozprzestrzenia się tutaj i na całym świecie.

Według najnowszych danych w Anglii jest obecnie 261 potwierdzonych przypadków, 71 w Szkocji i cztery w Walii, co daje całkowitą liczbę potwierdzonych przypadków w Wielkiej Brytanii do 336.

Obejmuje to przypadki, które nie są powiązane z podróżami międzynarodowymi. W związku z tym możemy stwierdzić, że obecnie występuje transmisja społecznościowa w wielu regionach Anglii.

Powiedział, że rząd nie może „z całą pewnością powiedzieć”, czy Omicron ucieknie przed szczepionkami Covid ani jak ciężka będzie ta choroba.


Redaktor ITV News Health, Emily Morgan, informuje o równowadze, jaką rząd musi znaleźć między ostrożnością a pragmatycznym podejściem do nowych zmiennych


Pan Javid powiedział: „Niedawne analizy przeprowadzone przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia wskazują, że odstęp między infekcją a infekcją może być krótszy w przypadku wariantu Omicron niż w przypadku wariantu Delta, ale nie mamy jeszcze pełnego obrazu tego, czy Omicron powoduje cięższą chorobę lub choroby. Właściwie jak wchodzi w interakcje ze szczepionkami.

„W tym momencie nie możemy powiedzieć na pewno, czy Omicron jest w stanie usunąć nas z drogi do wyzdrowienia”.

Dodał: „Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Naszą strategią jest kupowanie sobie czasu i wzmacnianie obrony, podczas gdy nasi czołowi światowi naukowcy oceniają tę nową alternatywę i jej znaczenie dla naszej walki z Covid-19”.

Javid powiedział, że spodziewa się, że liczba pokoi hotelowych dostępnych do międzynarodowej kwarantanny podwoi się w tym tygodniu i że rząd „zwiększa tę pojemność tak szybko, jak to możliwe”.

Przetwarzanie Kwestia dodania Nigerii do czerwonej listy podróżniczej w poniedziałek o 4 ranoPowiedział: „Analiza UKHSA pokazuje, że co najmniej 21 przypadków Omicron w samej Anglii jest powiązanych z podróżami z Nigerii i istnieją silne przesłanki, że Omicron tam jest. Nigeria ma również bardzo silne powiązania podróżnicze z RPA”.

READ  Śmierć Rosalynn Carter: Biden nakazuje wywieszenie flag do połowy masztu

Sekretarz Zdrowia powiedział, że w tym tygodniu do Anglii zostanie wysłanych około 350 pracowników wojskowych „w celu wsparcia programu szczepień przypominających”, a w Szkocji rozmieszczono ponad 100 osób.

Ale Theresa May ostrzegła rząd, aby nie „zatrzymywał i nie uruchamiał sektorów naszej gospodarki” z powodu pojawienia się nowych zmiennych.

„Kiedy rząd zaakceptuje naukę życia z Covid, co wszyscy będziemy musieli zrobić, oznacza to, że prawie na pewno otrzymamy coroczną szczepionkę i że nie możemy reagować na nowe zmienne, zatrzymując i uruchamiając sektory naszej gospodarki, które prowadzą do upadające firmy i miejsca pracy? Co jest tracone?”, powiedziała Izbie Gmin.

Profesor Paul Hunter-Ha powiedział, że Omicron prawdopodobnie stanie się dominującą alternatywą Covid „w ciągu najbliższych tygodni”. przypisane mu: Wiadomości ITV Anglia

Pojawia się, gdy ekspert ds. chorób zakaźnych ostrzegł, że Omicron prawdopodobnie stanie się dominującą alternatywą „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Profesor Paul Hunter ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Wschodniej Anglii powiedział w poniedziałek, że istnieją obawy, że Omicron rozprzestrzeni się znacznie szybciej niż wariant delta.

Powiedział: „Rozprzestrzenia się i prawdopodobnie rozprzestrzenia się szybciej niż wariant delta, więc wygląda na to, że stanie się dominującym wariantem w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

„Chociaż nie jest to absolutna gwarancja, ponieważ w przeszłości widzieliśmy zmienne, które wyglądają, jakby miały stać się problemem, a następnie znikną.

„Ale myślę, że prawie na pewno stanie się zmienną dominującą i zwiększy liczbę przypadków, które widzimy, na pewno na początku przyszłego roku”.

Powiedział, że wirus prawdopodobnie uniknie odporności, ale powiedział, że szczepionki nadal będą odgrywać dużą rolę, szczególnie w zmniejszaniu ciężkości choroby.

Profesor Hunter oszacował również, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest ponad 1000 przypadków.


Posłuchaj podcastu ITV dotyczącego koronawirusa


Powiedział, że liczba przypadków Omicron, które zostały ogłoszone w Wielkiej Brytanii, jest „prawie zaniżona, ponieważ te przypadki były na próbkach pobranych kilka dni temu i w tempie, w jakim to się dzieje, prawie widzimy komplikacje”.

READ  Iwan Gerszkowicz: Rosja oskarża amerykańskiego dziennikarza o szpiegostwo - donosi

Dodał: „Z pewnością uważam, że na pewno mamy ponad 1000, może ponad 2000 w Wielkiej Brytanii do tej pory i nie będzie to kontrolowane przez ograniczenia graniczne”.

Kolejne 90 przypadków Omicron zostało potwierdzonych w Wielkiej Brytanii w poniedziałek – 64 w Anglii, 23 w Szkocji, trzy w Walii i brak potwierdzonych przypadków w Irlandii Północnej – co daje całkowitą liczbę potwierdzonych przypadków Omicron do 336. Nie wszystkie testy COVID-19 można ocenić pod kątem omicron.

Zapytany o Boże Narodzenie, profesor Hunter powiedział, że nie sądzi, aby nowy wariant miał przeszkadzać w rodzinnym spotkaniu bożonarodzeniowym.

„Boże Narodzenie, drugi dzień świąt z rodziną, jest mniej prawdopodobne, że infekcje dróg oddechowych rozprzestrzenią się w takich sytuacjach, ponieważ spotykasz się z mniejszą liczbą ludzi” – powiedział.

Powiedział jednak, że problem z przyjęciami urodzinowymi polega na tym, że młodzi ludzie, którzy często przebywają w tłumie w klubach i barach, mogą mieszać się ze starszymi kolegami.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zmiennej, plik Rząd zaostrzył ograniczenia w podróżowaniu Anglia przywróciła również surowsze przepisy dotyczące noszenia osłon twarzy w sklepach i środkach transportu publicznego.