Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saab dostarcza do Polski pierwszy system obserwacji lotniczej

Saab dostarcza do Polski pierwszy system obserwacji lotniczej

Facet uczciliśmy kamień milowy, dostarczając do Polski pierwsze 340 samolotów wczesnego ostrzegania (AEW).

Wydarzenie, w którym uczestniczyli goście ze Szwecji i Polski, odbyło się 29 września w Linköping, dwa miesiące po złożeniu przez Polskę zamówienia na dwa samoloty AEW. Szybka dostawa została ułatwiona dzięki współpracy Saaba z Polskimi Siłami Zbrojnymi.

Podczas ceremonii upamiętniającej kamień milowy w zdolnościach obronnych Polski Saab przekazał samolot 340 AEW wyposażony w radar Erieye. Organizacja jest dla Polski atutem wzmacniającym jej integralność terytorialną i wzmacniającym jej bezpieczeństwo narodowe.

Linia produktów Saaba, przeznaczona do pokładowych rozwiązań wyprzedzających, odegrała rolę w przyspieszeniu tego procesu. Saab był w stanie przeprowadzić wszystkie niezbędne testy i oceny, potwierdzając standardy homologacji systemów.

Carl-Johan Bergholm, dyrektor ds. monitorowania obszaru biznesowego firmy Saab, wyraził dumę firmy z możliwości wprowadzenia takich możliwości do Polski. Powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć Polsce tak ważny potencjał i jesteśmy dumni, że możemy szybko poczynić postępy w dostarczaniu tego powietrznego systemu wczesnego ostrzegania dla Sił Zbrojnych RP”.

Saab 340 AEW w połączeniu z powiązanym sprzętem naziemnym zapewnia obraz świadomości sytuacyjnej. Zdolność tę można wykorzystać zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych, w tym do obserwacji powietrznej oraz do operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Saab zastąpił Global 6000 firmy Bombardier Defence rozwiązaniem Global Eye, rozwiązaniem do przewidywania i kontroli w powietrzu.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Dostępny w różnych konfiguracjach system Erieye AEW/AEW&C trafił do dziewięciu krajów. Godne uwagi kraje, które zakupiły system, to Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwecja.

Wyniki Saaba w drugim kwartale 2023 r Wysoki poziom zamówień i wykazany wzrost sprzedaży przesądził o optymistycznych prognozach sprzedaży. W drugim kwartale spółka odnotowała wzrost zamówień, sprzedaży i przychodów operacyjnych. Wzmocniony tymi wynikami, Saab podwyższył swoje prognozy organicznego wzrostu sprzedaży na ten rok.