Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 275. dniu inwazji | wiadomości ze świata

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 275. dniu inwazji | wiadomości ze świata

 • Rosja ryzykowała spowodowanie „katastrofy nuklearnej i radioaktywnej”, inscenizując ataki, w których wszystkie ukraińskie elektrownie jądrowe zostały odłączone od sieci energetycznej. Po raz pierwszy od 40 lat Powiedział szef ukraińskiej energetyki jądrowej. Ukraińscy urzędnicy poinformowali w środę, że trzy elektrownie jądrowe na terytorium kontrolowanym przez siły ukraińskie zostały zamknięte po ostatniej fali ataków Rosyjskie ataki rakietowe w sprawie ukraińskich przedsiębiorstw energetycznych.

 • Ukraina Spodziewaj się trzech elektrowni jądrowych Będzie działać ponownie do czwartku wieczorem, — powiedział niemiecki minister energetyki Gałuszenko.

 • W czasie wojny na Ukrainie zaginęło ponad 15 tys. powiedział urzędnik w kijowskim biurze Międzynarodowej Komisji ds. Osób Zaginionych z siedzibą w Hadze. Dyrektor programu ICMP Europe, Matthew Holliday, powiedział, że nie jest jasne, ile osób zostało przymusowo wywiezionych, zatrzymanych w Rosji, żywych i oddzielonych od członków rodziny lub zmarłych i pochowanych w prowizorycznych grobach.

 • rządy Unii Europejskiej pozostał podzielony O maksymalnym poziomie cen rosyjskiej ropy Aby ograniczyć zdolność Moskwy do płacenia ceny za wojnę w Ukraina Bez wywoływania szoku w globalnej podaży ropy, z dalszymi rozmowami spodziewanymi w piątek. Mówi się, że sześć z 27 krajów UE sprzeciwia się pułapowi cenowemu zaproponowanemu przez Grupę Siedmiu głównych krajów uprzemysłowionych, który wejdzie w życie 5 grudnia.

 • Ministrowie spraw zagranicznych G7 będą dyskutować o tym, jak zwiększyć wsparcie Ukrainy w zapewnieniu dostaw energii podczas spotkania w Bukareszcie w przyszłym tygodniu, — powiedziała minister spraw zagranicznych Niemiec Analina Berbock.

 • Unia Europejska posuwa się naprzód z dziewiątym pakietem sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na atak Moskwy na Ukrainę, powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas wizyty w Finlandii. Powiedziała, że ​​Unia Europejska to zrobiUderzenie w Rosję boli, ponieważ wyostrza jej zdolność do prowadzenia wojny z Ukrainą”.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nowa strategia Rosji polegająca na zniszczeniu ukraińskiej infrastruktury nie osłabi determinacji kraju do wyzwolenia wszystkich okupowanych terytoriów.opisując konflikt w wywiadzie dla Financial Times jako „wojnę siły i odporności” oraz odpierając obawy Zachodu przed eskalacją.

  READ  Rosyjscy oficerowie „ewakuują rodziny” z dużego miasta na południu
 • „Razem przetrwaliśmy dziewięć miesięcy totalnej wojny, a Rosja nie znalazła sposobu, by nas złamać i nie znajdzie” – powiedział Zełenski w swoim przemówieniu w czwartkowy wieczór.. Zełenski oskarżył również Rosję o zbombardowanie miasta Chersoń na południu Ukrainy, które porzuciła na początku tego miesiąca. Lokalne władze poinformowały, że w czwartkowym rosyjskim ataku zginęło 7 osób, a 21 zostało rannych.

 • — powiedział premier Węgier Viktor Orban Że parlament jego kraju ratyfikuje członkostwo Finlandii i Szwecji w NATO na początku przyszłego roku. Węgry i Turcja są jedynymi członkami sojuszu, którzy nie zadeklarowali jeszcze akcesji.

 • Węgry przekażą Ukrainie 187 mln euro (195 mln dolarów) pomocy finansowej Jako wkład w planowany pakiet wsparcia UE o wartości do 18 miliardów euro w 2023 r., zgodnie z dekretem rządowym.

 • Brytyjski minister spraw zagranicznych James Cleverly powiedział, że Wielka Brytania zobowiąże się do przekazania milionów funtów na dalsze wsparcie dla Kijowa. Aby zapewnić krajowi praktyczną pomoc, której potrzebuje w okresie zimowym, podczas wizyty na Ukrainie. Podczas podróży ma się spotkać z Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą.

 • Rosja i Ukraina przeprowadziły ostatnią operację z serii wymiany jeńców wojennych, podczas której obie strony przekazały ponad 50 osóbUrzędnicy w Kijowie i Moskwie potwierdzili

 • Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wywołał oburzenie na Ukrainie, gdy zasugerował, że za zakończenie wojny odpowiada Ukraina.A jeśli się nie „zatrzyma”, skończy się to „całkowitym zniszczeniem” kraju. Powiedział, że podobnie jak w stosunkach z Niemcami po II wojnie światowej, po zakończeniu wojny na Ukrainie „wszystko nadrobimy”.

 • bitwy lądowe Gniew trwa na wschodzie Ukrainai Rosja prowadzi ofensywę wzdłuż linii frontu na zachód od miasta Donieck, która jest utrzymywana przez jej pełnomocników od 2014 roku.