Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rzadki koliber widziany po raz ostatni w 2010 r. i ponownie odkryty w Kolumbii | środowisko

Obserwator ptaków ponownie odkrył rzadkiego kolibra w Kolumbia Po ponad dekadzie zagubienia.

Sabroing Santa Marta, duży koliber występujący tylko w kolumbijskich górach Sierra Nevada de Santa Marta, był ostatnio widziany w 2010 roku, a naukowcy obawiają się, że gatunek może wyginąć, ponieważ lasy tropikalne, które zamieszkuje, zostały w dużej mierze wycięte pod uprawę.

Ale ornitolodzy świętują ponowne odkrycie Campylopterus phainopeplus Po tym, jak doświadczony lokalny obserwator ptaków uchwycił jednego z nich na aparacie. To dopiero trzeci przypadek udokumentowania gatunku: pierwszy miał miejsce w 1946 r., a drugi w 2010 r., kiedy naukowcy wykonali pierwsze zdjęcia gatunku na wolności.

Yurgen Vega, który odkrył kolibra podczas pracy z organizacjami ochrony przyrody SilvaA ProCAT Kolumbia A pudełko świata papug Aby zbadać endemiczne ptaki Sierra Nevada de Santa Marta, powiedział, że poczuł „emocję”, gdy zobaczył ptaka.

„Oglądanie tego było całkowitą niespodzianką” – powiedział. „Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem kolibra, od razu pomyślałem o statku Santa Marta. Nie mogłem uwierzyć, że czeka tam, aż wyjmę kamerę i zacznę robić zdjęcia. czułem emocje, które mnie ogarniały, wolałem uważać; to mogło być z To może być szablowanie lazuli, które często mylone jest z szablowaniem Santa Marta. Ale kiedy zobaczyliśmy zdjęcia, wiedzieliśmy, że to prawda.”

Tartak z Santa Marta jest wymieniony jako krytycznie zagrożony na Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków IUCN i znajduje się na liście 10 najbardziej poszukiwanych przez organizację konserwatorską. Odpowiedz: Wilde’s Znajdź zagubione ptaki, globalna próba znalezienia gatunków, których nie widziano od ponad 10 lat. Ptak jest tak rzadki i nieuchwytny, że John C. Mittermayr, dyrektor ds. świadomości zagrożonych gatunków w American Bird Conservancy, porównał obserwację do „widzenia ducha”.

Koliber, którego zobaczyła Vega, był samcem, rozpoznawalnym po szmaragdowozielonym upierzeniu, jasnoniebieskim gardle i zakrzywionym czarnym dziobie. Siedziała na gałęzi i głośno śpiewała, co zdaniem etologów ma związek z zalotami i obroną Ziemi.

READ  Najnowszy koronawirus: indyjska infrastruktura zdrowotna rozpada się, gdy zgłoszono 315000 nowych przypadków

The Sierra Nevada de Santa Marta W północnej Kolumbii żyje wiele dzikich zwierząt, w tym 24 gatunki ptaków niespotykane nigdzie indziej. Ale naukowcy szacują, że tylko 15% lasów górskich jest nietkniętych. Mamy nadzieję, że nagła obserwacja skrzydła szabloskrzydłego Santa Marta pomoże chronić jego pozostałe siedlisko, przynosząc korzyści wielu różnym gatunkom tam występującym.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

„To odkrycie potwierdza, że ​​wciąż niewiele wiemy o wielu rzadkich i najbardziej wrażliwych gatunkach, a większe inwestycje w lepsze ich zrozumienie są niezbędne” – powiedział Esteban Botero-Delgadillo, dyrektor ds. nauk konserwatorskich w Selva. dla trzymać W Neotropikach. „Wiedza napędza działanie i zmianę – nie da się zachować tego, czego nie rozumiemy.

„Kolejnym krokiem jest wyjście tam i poszukiwanie stabilnych populacji tego rodzaju, aby spróbować lepiej zrozumieć, gdzie występuje i jakie są najpoważniejsze zagrożenia na miejscu. Oczywiście powinno to obejmować osoby ze społeczności lokalnych i lokalnych i regionalne organy ochrony środowiska, abyśmy mogli rozpocząć program badawczy. Trzymanie się razem może mieć realny wpływ”.