Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alex Jones zamówił dodatkowe 45,2 miliona dolarów odszkodowania od teksańskiej ławy przysięgłych

Ława przysięgłych w Teksasie nakazała Alexowi Jonesowi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania dla rodziny ofiary Sandy Hooka, oprócz 4,11 miliona dolarów, które musi już zapłacić.

Prawicowy teoretyk spiskowy nie był w sądzie, ponieważ ława przysięgłych hrabstwa Travis w Teksasie wydała jednogłośny werdykt przeciwko niemu późnym piątkowym popołudniem.

Neil Heslin i Scarlett Lewis, których sześcioletni syn Jesse był wśród 20 studentów i sześciu dorosłych zabitych w masowej strzelaninie, pozwali Jonesa i jego firmę medialną Infowars w związku z zarzutami, które postawił, że masakra była operacją „fałszywej nauki” i że ofiary już nie były obecne.

Decyzja jury zapadła zaledwie dzień po odkryciu, że Jones musi zapłacić rodzinie 4,11 miliona dolarów odszkodowania.

Pan Heslin i pani Lewis zażądali 150 milionów dolarów odszkodowania, a decyzja ławy przysięgłych w sprawie odszkodowań karnych ma na celu powstrzymanie szkodliwego zachowania.

Po tym orzeczeniu prawnik rodzinny Mark Bankston poprosił sędziego o wydanie orzeczenia, czy może udostępnić kopię danych telefonu Jonesa, które ujawnił podczas procesu, zostały mu przypadkowo wysłane przez zespół prawników Jonesa.

Bankston powiedział sądowi, że komisja 6 stycznia i inne organy ścigania już poprosiły go o przekazanie kopii zeznań.

Prawnicy Jonesa powiedzieli, że chcą, aby sędzia orzekł, że pan Bankston nie może przekazywać przychodzących wiadomości tekstowych i e-maili przez telefon, ale odmówiła zaangażowania się w sytuację.

Nie stoję między tobą (Bankston) a Kongresem, to nie jest moja praca i nie będę. Sędzia Maya Guerra Gamble powiedziała:

Sędzia przekazał dalej sądowi, że sprawa była „kilka tygodni trudnych i wyczerpujących dla nas wszystkich”.

W ostatnim dniu jego zeznań adwokat rodziny niespodziewanie poinformował Jonesa, że ​​jego adwokat przez pomyłkę wysłał im swoje wiadomości tekstowe z dwóch lat.

Jones twierdził podczas swojego odkrycia, że ​​nie mógł znaleźć żadnych wiadomości tekstowych związanych z Sandy Hook na swoim telefonie, ale zaprzeczył, że kłamał pod przysięgą.

READ  Rosja jest „agresorem”, mówi Biały Dom, ale Biden jest otwarty na dalsze rozmowy z Putinem – na żywo | Wiadomości z USA

Zanim ława przysięgłych zwróciła swój werdykt w sprawie odszkodowania za straty moralne, ekonomista sądowy przedstawił dowód fortuny Jonesa.

Bernard Pettingell powiedział w sądzie, że Jones zaczął wkładać 11 000 dolarów dziennie w rzekomą firmę-przykrywkę po tym, jak uznano go za odpowiedzialnego w sprawach Sandy Hooka.

Powiedział jury, że według szacunków Infowars zarobił w zeszłym roku 64 miliony dolarów, a firma medialna Jonesa, Free Speech Systems, była warta od 135 do 270 milionów dolarów.

„Tak samo niezależny, jak on jest dziwny, jest człowiekiem sukcesu” – powiedział Pettingail o Jonesie.

Następnie oszacował, że osobisty majątek Jonesa wynosił od 70 milionów do 140 milionów dolarów i że przyniósł 165 milionów dolarów od września 2015 do grudnia 2018 roku.

Pettingail powiedział sądowi, że Jones wycofał 61,9 miliona dolarów z systemów wolności słowa w 2021 roku, w którym wydano hipotetyczne orzeczenie przeciwko niemu.