Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozwiązanie problemu zmiany klimatu za pomocą technologii kosmicznej

Źródło obrazu: qimono – Pixaby

PEi Connect oferuje krótkie spojrzenie na to, co przykuło naszą uwagę w ciągu tygodnia (11 listopada – 18 listopada), a dziś zaczynamy od wiadomości, że brytyjska Agencja Kosmiczna będzie współpracować z Biurem ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) w celu przeglądu bieżących działania na rzecz klimatu poprzez wykorzystanie technologii kosmicznych.

Działania na rzecz klimatu są nie z tego świata

Źródło: Brytyjska Agencja Kosmiczna

Według Brytyjskiej Agencji Kosmicznej celem partnerstwa jest zidentyfikowanie bieżących prac, takich jak wykorzystanie satelitów do pomiaru emisji dwutlenku węgla, monitorowania wylesiania i ulepszania modeli klimatycznych, a także zbadanie, co można zrobić, aby zwiększyć wkład sektora kosmicznego w przeciwdziałanie zmianie klimatu. . one się zmieniają.

Simonetta Di Pippo, dyrektor Biura ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej, powiedziała: “Działania kosmiczne zmieniły sposób, w jaki ludzkość postrzega i rozumie planetę Ziemię, czyniąc ją niezbędną dla nauki o klimacie i działań. Musimy zmaksymalizować ambicje, aby wykorzystać korzyści płynące z przestrzeń na lepsze jutro.”

Czytaj więcej.

Konwersja energii cieplnej oceanów napędza zrównoważony rozwój w tropikach

Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęca podpisała niedawno umowę o partnerstwie z brytyjską firmą Global OTEC w celu wdrożenia komercyjnej pływającej platformy konwersji energii cieplnej oceanów (OTEC).

W najnowszych odcinkach podcastu badamy ten projekt i zastanawiamy się, w jaki sposób ta najnowocześniejsza technologia jest kluczem do dekarbonizacji małych państw wyspiarskich.

Posłuchaj tutaj:

Powstrzymaj norweską paradę

Zdjęcie Anita Vubikova z Pixabay

Norwegia będzie musiała zlikwidować dwie duże farmy wiatrowe po tym, jak Sąd Najwyższy odebrał im licencje, aby zagrozić tradycyjnej hodowli reniferów.

Jednak orzeczenie sądu nie mówiło, co powinno się wydarzyć poza 151 turbinami, które zasilają około 100 000 norweskich domów. Czytaj więcej.

Orzeczenie przypomina, że ​​innowacje w zakresie energii odnawialnej muszą być zrównoważone z wysiłkami na rzecz ochrony bioróżnorodności, który to proces musi być wspierany przez zaktualizowane ramy prawne.

Redaktor PEI Kelvin Ross w COGEN Europe

Sukces Solarnego Samoa

Na wyspie Ta’u w Samoa Amerykańskim znajduje się obecnie niewielka sieć zasilana energią słoneczną i bateriami, które mogą zaspokoić prawie 100% zapotrzebowania na energię na wyspie. Jest to bardzo potrzebna alternatywa dla oleju napędowego, a 60 Tesla Powerpacks zapewnia, że ​​wyspiarze nie muszą już radzić sobie z przestojami.

Skontaktuj się z nami w przyszłym tygodniu, aby otrzymać kolejny zestaw interesujących wiadomości branżowych.

Do tego czasu dbaj o siebie, bądź bezpieczny i uciekaj.

Zespół PEi Ed 🙂

READ  Turecka firma o ambitnych 10-letnich planach kosmicznych: TUA Head