Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjscy oficerowie „ewakuują rodziny” z dużego miasta na południu

Rosyjscy oficerowie „ewakuują rodziny” z dużego miasta na południu

Jima Rothwella Z berlińskich doniesień wynika, że ​​kanclerz Olaf Scholz spotkał się z ostrymi reakcjami w związku z odmową dostarczenia Ukrainie rakiet Taurus.

Część ekspertów ds. bezpieczeństwa odrzuciła jego powody, gdyż Schulz obawiał się, że rakiety doprowadzą do bezpośredniej konfrontacji Rosji z Niemcami, podczas gdy rywalizujący politycy oskarżali go o przedłużanie wojny.

Christian Mölling, niemiecki analityk ds. bezpieczeństwa w DGAP, oskarżył kanclerza o rzucenie „Niebelckerzeita”. [smoke grenades] Aby ukryć swoje prawdziwe powody odmowy, takie jak obawa, że ​​Ukraina użyje rakiet, aby wycelować w terytorium Rosji.

Brytyjscy urzędnicy potwierdzili już, że Berlin będzie miał prawo weta w stosunku do tego, w co Ukraina może wycelować rakietami Taurus, tak jak ma to miejsce w przypadku brytyjskiego Storm Shadow.

„Odmowa kanclerza przekazania Toros Ukraińcom przyczynia się do przedłużenia wojny… Ta polityka jest zatem poważnie błędna moralnie i politycznie” – powiedział Norbert Röttgen, starszy poseł do parlamentu z opozycyjnej partii Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna.

Christoph Heusgen, przewodniczący Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, powiedział, że ukraiński atak na most Kerczeński – który, jak obawia się Schulz, doprowadziłby do eskalacji wojny o krok za daleko – byłby „uzasadnionym i znaczącym” atakiem w świetle prawa międzynarodowego, odcinającym rosyjskie dostawy linie. Na okupowany Półwysep Krymski.

READ  Nos do historii: naukowcy odtwarzają zagubione zapachy z przeszłości | Data