Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosjanin wyrzucony z Polski na Warsaw Open

Rosjanin wyrzucony z Polski na Warsaw Open

Rosyjska zawodniczka Wiera Zwonariewa Źródło: Alamy

Rosjanka Wiera Zwonariewa nie została wpuszczona Polska piątek w związku z obawami o bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo państwa – wynika z sobotniego komunikatu polskiego MSW.

38-latek, który zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, znalazł się na liście startowej startującego w poniedziałek BNP Paribas Warsaw Open.

Obecnie zajmująca 60. miejsce na świecie Zvonareva nie zagrała po nieudanej próbie zakwalifikowania się do Wimbledonu.

„Wjazd do Polski rosyjskiej tenisistce został uniemożliwiony przez straż graniczną. Korzystanie z wizy wydanej przez Vera Zvonareva FrancjaPróbował przedostać się do naszego kraju samolotem z Belgradu do Warszawy” – napisano w komunikacie resortu.

„Po przybyciu z SerbiaTenisista przebywał w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dziś po 1200 odleciał do Podgoricy.

Według rządu Zwonariewa znajduje się obecnie na liście osób, których obecność w Polsce jest uważana za niepożądaną.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku, Polska stała się jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników tego kraju, odmawiając wstępu zwolennikom działań Rosji i Białorusi.

Obecny numer 1 na świecie, Ika Świątek, prowadzi gwiazdorską drużynę w swoim domowym turnieju BNP Paribas Warsaw Open.

Czytaj więcej: Tenisowy terminarz Igi Świątek na 2023 rok; Gdzie będzie startował w następnym sezonie i jaki jest jego dotychczasowy sezon…

Turniej WTA 250 zostanie rozegrany na odkrytym twardym korcie na Stadionie Tenisowym Legii w Warszawie. Akcja rusza w poniedziałek, 24 lipca.

Caroline Garcia zajęła pierwsze miejsce zeszłego lata, kiedy odbywała się na glinie. Garcia pokonał Svidka w trzech setach w półfinale na drodze do wygrania turnieju.

Oprócz Ladies Open Lausanne i Hamburg European Open tydzień rozpoczynający się 24 lipca obejmuje trzy turnieje WTA 250 w Warszawie.

W Hamburgu do obrony tytułu powróci Bernarda Pera, a najlepsze w stawce są Daria Kasatkina i Donna Vekic. Na swoim domowym turnieju w Lozannie Belinda Bencic zajęła pierwsze miejsce, ale wycofała się z powodu problemów z barkiem. Zwyciężyła Rumunka Irina Camelia Pegu. Do gry wkroczyła również nastoletnia sensacja Mirra Andreeva. Oba turnieje rozgrywane są na świeżym powietrzu na glinie.

READ  Polski projekt CD poszukujący celów w zakresie fuzji i przejęć, aby stać się lepszym producentem gier

Czytaj więcej: „To nie był prawdziwy Novak Djokovic w finale Wimbledonu” – mówi jego były trener.

Artykuł Rosjanin wyrzucony z Polski na Warsaw Open Po raz pierwszy pojawił się na Tennis365.com.